قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

Heated بسیار سیاسی سقف جنگ که گرفتار برلین قبل از جنگ جهانی دومarticle-image

ناظران تیز را متوجه چیزی عجیب و غریب درباره خوابگاه جذاب پوشش هستم Fischtal خیابان دهقانی در بخش Zehlendorf برلین. در حالی که در دیگر آنها تن به تن دارد در یک طرف ساختمان سقف مسطح است: وضعیتی است که کمتر happenstance معماری از نتیجه اصطلاح “جنگ برپا در جمهوری وایمار و که بسیاری از درگیری های عمیق تر است که در roiled آلمان در سال قبل از نازی ها را مجسم سقف” به قدرت آمد.

استدلال طرفداران سقف تخت در دهه ۱۹۲۰: که آنها کمتر از گران قیمت برای ساخت و حفظ علاوه بر اتصالات با ایده های مدرن در مورد مینیمالیسم و عملکرد مانند استفاده از پشت بام به عنوان تراس. اما پارتیزان های سخت تن به تن سقف — از جمله بسیاری از ملی — چیزی کاملا متفاوت استدلال: که سقف مسطح شد آتشک در معماری سنتی آلمانی یا بعنوان پل Schultze Naumburg، “کوچکشان فرزند دیگر آسمان و دیگر خون.” نوشت: دیگر منتقدان صریح تر شد. پل Bonatz، معمار برای یکی، گفت که سقف مسطح خرس “بیشتر شباهت به حومه بیت المقدس نسبت به گروه خانه در اشتوتگارت.”

ملاقات دو طرف در Fischtal هستم که امروز به عنوان بنای واقعی و مجازی به جمهوری وایمار افزایش شکاف سیاسی انتقاد شد. سقف تخت خوابگاه اول، بخشی از توسعه مسکن ساخته شده توسط شرکت تعاونی مسکن چپ بین ۱۹۲۶ و ۱۹۳۲ معروف به Onkel Toms Hütte یا کلبه عمو تام moniker بعید از میخانه نزدیک است که بعد از رمان هریت بیچر استو آمد. در سراسر خیابان، GAGFAH تعاونی مسکن توسط اتحادیه های محافظه کار یقه سفید ساخته شده پاسخ خود را در سال ۱۹۲۸: جامعه به نام Fischtalgrund که شامل ساختمان ۳۰ با ۱۲۰ واحد مسکن. پشت بام، البته، تن به تن.

“در سال ۱۹۲۸ در حومه برلین جنگل آرام چی،” برونو Taut معمار است که طراحی شده Onkel Toms Hütte بعد نوشت، “بود مثل فال كه تجربه تمام آلمانی در سال ۱۹۳۳”–هنگامی که نازی ها به قدرت رسیدند،.

article-image

قبل از ساکنان نقل مکان کرد، باز Fischtalgrund اول به عنوان یک نمایشگاه در سپتامبر و اکتبر ۱۹۲۸ مکان خود را فشار دهید برای اجرای داستان در مورد “جنگ Zehlendorf سقف”، و، در واقع، آن را الهام بخش کپی خوب ساخته شده. عمومی، به هم علاقه مند است: سال گذشته، توسعه مسکن سقف مسطح ساخته شده در اشتوتگارت جذب حدود ۵۰۰۰۰۰ نفر در نمایشگاهی در فرایند ریخته گری نور افکن در سقف های تخت.

اما برای معماران درگیر بحث بیشتر nuanced است. هاینریش Tessenow معمار سرب Fischtalgrund، عموم ایده جنگ را رد کرد.

“اینجا به وجود این اصل جستجو جدی برای بهترین راه حل معماری او سپس گفت:. در همین حال، معمار والتر گروپیوس roofer تخت شناخته شده و ظاهرا Tessenow را مخالف اصرار داشت “سوال که آیا سقف مسطح است و یا تن به تن تنها براساس عملی تکنولوژی و بهره وری در پاسخ داده شده است. مورد در نبرد سراسر معماری جدید امروز آن اشتباه آن را به یک نماد مذهبی است.”

article-image

هنوز هم، چنین نظر واقع بینی اغلب گزارش downplayed یا نادیده گرفته شده در مطبوعات، و، نمادین، بحث سقف تکامل یافته به عنوان یک پروکسی برای مبارزه بر آینده آلمان شد.

در هستم Fischtal، آن بود roofers تخت است که باز کردن ضربه زده است. Onkel Toms Hütte در توسعه یافته توسط GEHAG، متعلق به شرکت تعاونی مسکن توسط اتحادیه های یقه آبی با وابستگی های سیاسی جناح چپ که در طول ۱۹۲۰s، یکی از رهبران در ایجاد بهتر مسکن کارگران برلین که تا آن زمان به طور معمول در زندگی شلوغ بود و غیربهداشتی tenements نام پادگان اجاره.

article-image

GEHAG بود استخدام Taut برونو به معمار اصلی خود در سال ۱۹۲۴٫ اگر چه هنوز به خوبی یاد امروز، Taut بخشی از یک گروه از جمله گروپیوس لودویگ میس های van der Rohe و لوکوربوزیه که معماری مدرن در اروپا در طول ۱۹۲۰s محبوبیت است. در Onkel Toms Hütte Taut رهبری تیم معماران در ایجاد یک جامعه جدید حدود ۱,۹۰۰ واحد مسکن در rowhouses رنگارنگ و ساختمان های آپارتمانی کوچک با سقف های مسطح در سراسر چند بلوک.

و همانطور که Onkel Toms Hütte شروع به ساخت و ساز و بحث سقف تشدید، باعث GAGFAH به تقلا پاسخی است که به Fischtalgrund که در آن ۱۷ معماران طراحی خانه های جدید و کوچک آپارتمان ساختمان روشن می در ۱۹۲۶, همه با سقف های سخت تن به تن. به تلاش خود را، GAGFAH Tessenow، معمار است که طرح های سنتی استفاده می شود اما همچنین تاکید کرد که “بهترین همیشه ساده است،” انتخاب روش شبیه به تفکر مدرن. در حالی که بحث های سیاسی، به عبارت دیگر معماران کار بر روی هم Fischtal هرگز که دور از هم جدا شدند raged.

article-image

امروز، Onkel Toms Hütte میراث معماری آن را جشن می گیرد و در Taut خاص که آلمان نازی ها به قدرت و در ۱۹۳۸ درگذشت در حالی که کار در ترکیه. بنای یادبود اختصاص داده در حالی که جنگ سقف خود را نیز با نشانه های تفسیری در بعد از ظهر Fischtal بزرگداشت او در جامعه است.

کارل هوآن کیم مورخ آلمانی معماری استدلال می کند که غیر از سقف های متضاد خود تحولات دو سهم به شباهت های بسیاری مانند مقیاس انسانی و تعادل بین فرم ساخته شده و چشم انداز خود را. جنگ سقف یادآور تفرقه برانگیز گذشته است، اما مسطح و سقف های سخت تن به تن برای نزدیک به ۹۰ سال همکاری وجود داشته و با هم آنها به شکل بخش ذکر شده تاریخی، که نشان می دهد در حال حاضر هم Fischtal نمادی از هماهنگی کرد.

زن فضای مجسمه که طراحی اولین فضا و هوانوردی کلاهarticle-image

که واقعی چتم آلیس شاه مجسمه کلاه پوشیده شده توسط میمون فضانورد?

است که سوال به پانل چهار مشهور مطرح شد — یکی از آنها بود بتی سفید — در قسمت ۳۱ اوت ۱۹۶۴ نمایش بازی حقیقت را بگویید. میزبان جوانه Collyer، سه نفر را به صفحه، همه آنها ادعا کرد شاه چتم ارائه شده. 

همانطور که می بینید در علامت ۱۸ دقیقه در ویدیو زیر، افراد معروف مورد بازجویی قرار زنان با سوالات. دو impostors شد، پاسخ همه آنها نهفته است. چتم پادشاه واقعی بود — مجسمه ساز است که به سادگی اولین کلاه فضایی در برنامه فضایی ایالات متحده کمک کرد.

“من در موم سر هفت فضانورد جیوه ریخته اند”، میزبان خواندن Collyer جوانه از بیانیه چتم پادشاه، قبل از صحبت پانل به زنان نوشت. “این مدل طراحی برای هر انسان کامل اتصالات کلاه بوش مورد استفاده قرار گرفت.”

هیچ یک از افراد مشهور قادر به تشخیص درستی چتم پادشاه که سهم دقیق به عرصه فضا طراحی کلاه است موضوع بحث.

در طول ارتفاع اکتشاف فضا و پرواز دهه ۱۹۶۰ در ایالات متحده آلیس پادشاه چتم پشت صحنه ایجاد فشار جزئی مناسب برای خلبان تست dummies ماسک اکسیژن فضای تخت و کلاه برای ناسا و نیروی هوایی ایالات متحده کار می کرد. او حتی لباس طراحی برای تلویزیون نشان می دهد ستاره بازحمت حرکت کردن کمک کرد.

زمانی که او بود که توسط نیروی هوایی کمک اکسیژن موفق اولین تنفس ماسک پوشیده شده توسط تمام خلبانان آمریکایی جنگ جهانی دوم را به استخدام در ۱۹۴۰s اولیه چتم پادشاه به عنوان هنرمند و مجسمه ساز کار بود. او در مجموعه ای از آزمایش های عمده مطالعات و پروژه ها از ایجاد فضای کلاه ۱۹۶۳ اولین انسان در فضا برنامه پروژه جیوه به طراحی نمونه اولیه مناسب برای میمون ها که در Aerobee آزمایش موشک با سیستم زیر مداری در طول ۱۹۴۰s پرواز کرد.

article-image

غیر معمول برای هنرمندان زن به به ارتش ایالات متحده برای مهارت های خود را در طول زمان جنگ بود. هنگامی که او دریافت درخواست از رئیس واحد مردم شناسی در زمینه رایت Aero-پزشکی آزمایشگاهی Randall فرانسیس سراسر ۱۹۴۳ شاه چتم اردک، سگ و اسب در موسسه هنر در دیتون اوهایو مجسمه سازی شده بود. “به عنوان یک هنرمند و مجسمه ساز او بدن انسان درک” گزارش خیابان لی برای بالتیمور خورشید در سال ۱۹۵۳٫

در ‘ ۴۰s, هواپیماهای جنگنده جدید رسیدن به ارتفاعات بالاتر به طور فزاینده ای نیاز به خلبانان به پوشیدن ماسک های تحت فشار برای جلوگیری از blacking در طول پرواز. پادشاه چتم اغœجاد تخصص بود مورد نیاز را در رایت مرکز توسعه هوا، پایگاه نیروی هوایی نزدیک دیتون، برای یک ماموریت بسیار مهم: به کمک کامل دهان و بینی ماسک اکسیژن برای خلبانان سفر بالا ۲۰،۰۰۰ متر. نمونه های اولیه و طرح های مختلف سرانجام منجر به ماسک است که همه جا حاضر از دنده سر در میان خلبانان جنگ جهانی دوم تبدیل شد.  

پادشاه چتم شد متخصص از کلاه ایمنی پرواز و متخصص تجهیزات آزمایشگاه برای تجهیزات حفاظتی شخصی. او با کلاه فشار جدید است که بهبود تکرار ۱۹۴۶ S 1 فشار مناسب برای پرواز و گوش ضد فشار دستگاه های در حال توسعه داده می شود.

دانشمندان آمد به پادشاه چتم با لیستی از معیار های مختلف برای انواع کلاه — با لوله تنفس میکروفون و باز برای تغذیه مایع. او، که بیش از چند ماه، مد مدل از لاستیک و پلاستیک و پارچه. 

“مردان حرفه ای در آزمایشگاه اعتراف آنها نمی دانم چگونه آن را ندارد او،” خیابان نوشت.

article-image

پادشاه چتم آزمایشگاه بوی اغلب مانند یک باغ وحش می گوید خیابان. او نصب تجهیزات اکسیژن به بسیاری از حیوانات است که در آزمون از جمله خوکچه هندی خرگوش موش و ۱۴۰ پوند سنت برنارد پرواز کرد. چتم پادشاه نیز لباس برای میمون ها، آنها را در کوچک فشار لباس و کلاه موشک Aerobee است که ۳۴ کیلومتر بالاتر از زمین پرواز تجهیز ساخته شده. با این حال، یک دستاورد بالا بحث و گمانه زنی درگیری خود را با پروژه X-1 مخفی هواپیما موشک سرنشین توسط کاپیتان چاک ییگر که دیوار صوتی را در ۱۹۴۷ شکستن است.

با توجه به او وابسته به وفات و نویسنده مادران کتاب اختراع ، پادشاه چتم مجبور به ایجاد کلاه خاص است که یاگر از فشارهای شدید پرواز با سرعت بالا محافظت می. گفته شده است که او تا به حال چند نمونه های مختلف، که منجر به واقعی کلاه عینک یاگر در طول ماموریت X-1 آزمایش است. با این حال، تحقیقات توسط دیوید Shayler و Ian Moule در زنان در فضا در تضاد او مالکیت طراحی کلاه. یاگر اظهار داشت که او آن خود را توسط برش کلاه مخزن جنگ جهانی دوم و آن را به کلاه چرم پرواز بست ساخته بود. چتم پادشاه ممکن است شده اند بخشی از طراحی کلاه فشار یاگر را بعد X-1 ماموریت.

article-image

کار خود برای نیروی هوایی او منجر به ناسا طراحی ماسک اکسیژن و کلاه خلبان. برای پروژه جیوه او برای ایجاد کلاه، هر یک از سران فضانوردان ریخته گری در موم به کامل، سفارشی پوشش سر راه اندازی شد. “همه فضانوردان بسیار پایدار است و شخصیت های بزرگ” پادشاه چتم گفت مری ان Callan برای لس آنجلس تایمز در سال ۱۹۶۱٫ “حتی اگر اتصال نیم روز هر زمان آنها آسان برای کار با, شد.”

پادشاه چتم اغلب خواهد زن بیوه به پروژه اختصاص داده است. در طول اشتغال خود در شرکت هواپیمای داگلاس در سانتا مونیکا، کالیفرنیا در دهه ۱۹۶۰ او زن تنها ویژگی های در حال توسعه به راحتی اضافه کردن در دنده پرسنل نوشت Callan. او تا به حال بی سابقه کار تفکر “از همه چیز، زیرا سرویس وجود دارد به سادگی هیچ” اتاق “در کپسول فضا.”

article-image

در حالی که جزئیات دقیق سهم خود را برای نوآوری فضایی و هوانوردی ناشناخته باقی مانده است، روشن است که پادشاه چتم شغلی نشان داد با بازیگران شگفت زده به گفتن حقیقت به عنوان یک مجسمه ساز فضای فریبنده، است.

پادشاه چتم درگذشت در لس آنجلس در ۸۱ در جولای ۱۹۸۹٫ تعداد او مجسمه هنری در اوایل نمایش در موسسه هنر دیتون بر اساس وابسته به وفات او قرار گرفتند.

“آلیس دقیقا انجام داد در حال حاضر قابل بحث” بروس هس مورخ در پایگاه نیروی هوایی رایت-پترسون در زنان در فضا می گوید: “اما او بدون شک در آن مراحل مربوط به اکتشافات فضایی سرنشین دار و پرواز پیشگام بود.”

پارک سرویس فقط صرف ۴۰ میلیون دلار در چمن و خواهد شد نه اجازه افتتاح خراب کردن آنarticle-image

در سال ۲۰۰۹ پس از تحلیف رئیس جمهور باراک اوباما که توسط مردم رکورد ۱٫۸ میلیون زمین پارک ملی حضور داشتند غرق شد. به عنوان کسانی که hoards بیش از چمن نقل مکان کرده بود، آنها زمین تاج گیاهان علف بخشی که در آن رشد جدید سرچشمه، به خاک یخ زده است. پس از افتتاح بازار نوار مسابقه کشیدن از خاک از پارک بیشتر سخت بسته بندی است.

که اتفاق می افتد نیست — اتفاق می افتد نمی تواند — این افتتاح. سازمان خدمات پارک ملی فقط سرمایه گذاری ۴۰ میلیون دلار در نوسازی طولانی بسط و توسعه بازار با چمن با دقت طراحی شده است. به عنوان چمن حل و فصل و این نهاد پایین ریشه های عمیق تر بخش ترین تازگی بازسازی برای چند ماه گذشته بسته شده است. ۲۰ ژانویه اولین بار است که عموم مردم در مجاز خواهد بود و حتی جمعیت کوچکتر از افتتاح این افراد حدود ۸۰۰۰۰۰ انتظار می رود که یک تهدید است.

سرویس پارک الان دارد چالش — بازار را از تبدیل شدن به یک کاسه گرد و غبار یا، از آنجایی که طلسم گرم زمین کاسه گل ذوب است. کارکنان آن برای محافظت از خود چمن جدید بسیج است.

article-image

۱۷۹۱ در پیر فعال در طرح برای واشنگتن، بازار بود تعیین شده خیابان بزرگ با کانال در حال اجرا کردن یک طرف. نقطه چین در دهه های توسعه شهری چشم انداز هرگز کاملا واقعی بود و رواج، بازار به انواع مختلف به فضای عمومی ایجاد شده بود با باغ و گلخانه ها و بازار و ایستگاه قطار.

در سال ۱۹۰۱ کمیسیون کنگره مصمم به پارک، طراحی مجدد جاروب که دور. تصور کمیسیون مک میلان از یک چشم انداز جدید برای بازار، یکی گفتند بازتاب طرح اصلی فعال است. آنها می خواستند چمن غول پیکر.

با وجود ubiquity خود را امروز، چمن یک بار ارتفاع لوکس بود. چمن مطلوب ترین زیبایی، گستره تیغه سبز شسته و رفته، یکنواخت نیاز دارد که چمن پیوسته باشد. در دوران قبل از چمن که بود یا توسط چرای حیوانات (declassé) و یا با دست برش انجام می شود (بسیار شیک). حفظ چمن بزرگ مانند Vert Tapis در ورسای، بسیار گران بود. اشراف سراسر اروپا سرمایه گذاری ساخته شده است.

article-image

زمانی که کمیسیون مک میلان آن توصیه شده، اعضای آن در ذهن آن چمن palatial از خانواده سلطنتی اروپایی بود. علتش، هر چند، چمن لوکس دمکراسی بود. فردریک قانون Olmsted طراحی شده بود یکی از اولین توسعه حومه در ایالات متحده با چمن کوچک برای هر خانه و ماشین چمن زنی چمن اول در ۱۸۳۰s, اختراع یک محصول مصرف کننده، با موتور خود شدن است.

هر چند فضای کوچک مورد استفاده قرار گرفت، زمانی که بازار گستره سبز اول بیش از یک قرن پیش، در مقایسه با امروز کاشته شد. چمن معمولا منابع طبیعی است که مردم فکر می کنم در مورد حفاظت از اما اکثر چمن نیست به این سطح از پوشیدن نیست.

“چمن است چیزی که مسلم، گرفته شده” می گوید مایکل Stachowicz بازار چمن متخصص. “مردم می تواند آن را در محوطه خود را رشد و خوب است. اما من هزار نفر در روز رفتن بیش از من چمن ندارد.”

article-image

از بازار نوسازی گذشته حدود ۱۹۷۶ وجود انقلاب بزرگ در چمن کشت و صنعت موجب رونق اواخر قرن بیستم در ساختمان گلف. ما بسیار رشد چمن در حال حاضر بدانید — بهترین ترکیبی از گیاهان، شرایط ایده آل خاک، آبیاری صحیح. این بهترین روش در بازار که در آن رشد چمن، هم در خاک شنی بسیار مهندسی و فوم اعمال نشده اند. Stachowicz می گوید “ما ارزش ۱۸ هکتار از چمن مانند ما برای ساخت ۵۰۰۰ فوت مربع گلف سبزی استفاده تولید می کنیم”.

تکنولوژی برای حفاظت از چمن اختراع نسبتا اخیر بیش از حد است. برای افتتاح، پیمانکاران در پانل ویژه ۱۶ فوت مربع هر، برای سرپوش گذاشتن بر چمن آوردن. به چشم انسان نگاه سفید اما آنها واقع شفاف، که اجازه می دهد تا نور را به رسیدن به چمن و آن را سالم نگه دارید. پایین پانل با سلول های کوچک، مربع است که تاج چمن از له شدن محافظت می کند و عمل مانند گلخانه ها مینی honeycombed است.

حال حاضر، ۸۰۰۰۰۰ فوت مربع از بازار است که پوشیده از حدود ۵۰٫۰۰۰ این پانل هر ۱۶ فوت مربع — زیادی که داشتند از استادیوم ورزشی در سراسر کشور وام گرفته شود. (“در واقع ما در ارزش استادیوم بیس بال نه از کف، به دنبال” می گوید: Stachowicz.) هنگامی که آنها در حال برداشته به بالا، پس از چمن زمستان غم صرف چند روز عایق از عناصر بازار واقع سبزتر، ممکن است.

article-image

چمن نه تنها از عناصر بازار است که نیاز به حفاظت از مردم در مراسم افتتاح. طوری که مردم نمی پایمال خاک اطراف آنها و یا آسیب به درختان خود درختان کردن، جعبه. مانند مراحل یادبود لینکلن نیز با کف ویژه برای محافظت از دستگاه پخش شده است.

حتی پس از جمعیت داشته اند، کارکنان خدمات پارک نیاز به هوشیار نگه داشتن زیرساخت های inaugurations خارج می شود. “ترک خیلی بیشتر از تنظیم کردن، هرج و مرج” می گوید: Stachowicz، و آنها را مطمئن است که کامیون لمبّستس یا نرده های پست و زنجیره ای اجرا کنید — “اتفاق می افتد که!”

سرویس پارک است صرف اساسا کل دولت اوباما ساخت بازار دوباره خوب نگاه. کار در حال حاضر برای اطمینان از آن در روز اول مغلوب ساختن پیشی جستن را خراب نمی کند است.

از Tufting به Jingles تکامل از فرش مدرنarticle-image

نسخه این پست در اصل در Tedium ، خبرنامه دو بار در هفته است که شکار برای پایان دم بلند ظاهر شد.

من ترانه گیر در سر من در حال حاضر است. یک صدای جرنگ جرنگ، واقعا.

آن در سر من برای ۱۵ سال گذشته دست کم گیر شده است. این احتمالا در سر خود را بیش از حد گیر است–و اگر شما نزدیک شیکاگو آن در سر خود را از روز دیسکو گیر شده است.

این کار یک مرد است که صرف دهه تلاش برای ما فرش فروش است. چوب جنگلی کفپوش بیش از حد، شاید ویندوز نیز هست اما اکثرا فرش. شما می دانید لحن. اين آزمايش: “پنج هشت هشت، دو سه صد، EMPIIIIIIIIIIIIRE .”

به دلیل این مرد و واقعیت نمی شوم این ترانه احمقانه از سر من مجبور به نوشتن در مورد فرش، احساس می کنم که — با وجود hipsters آغوش کف چوب جنگلی همچنان محبوب ترین نوع سطح در خانه.

بر اساس آمار از از بینش بازاریابی صنعت فرش نمایندگی ۴۱٫۹ درصد از تمام سطوح کف تا سال ۲۰۱۵٫ در حالی که میزان قابل توجهی بیشتر محبوب از هر نوع کفپوش، این کاهش را دیدم که سال سقوط در مقایسه به کف چوب جنگلی (۱۳٫۸ درصد)، سرامیک (۱۳٫۱ درصد) و وینیل کفپوش (۱۱٫۳ درصد). فرش همچنان محبوب ترین نوع کف پوش است، اما آن را از دست دادن زمین.

اما آن نیز بسیاری از زمین را پوشانده است. هزاران سال رود.


فرش دارای سابقه طولانی و طبقه با یکی از آن اولین نمونه هایی از سیبری.

فرش Pazyryk، که از تپه دفن در ۱۹۴۷ حفر شده بود، بود پیدا کردن باور نکردنی در زمان، آن را به عنوان فرش حدود ۲۵۰۰-ساله است که تا حد زیادی دست نخورده است، با توجه به آن در یک بلوک یخ منجمد شده بود. جزئیات اسیر در پارچه که تصور می شود قدیمی ترین فرش شمع جهان است، موثر است — ۲۴ صلیب شکل چهره مردان ۲۸ در سوار بر اسب، گوزن ۲۴٫ در حالی که فرش رنگ ناپدید شد، جزئیات هنوز توان.

فرش خانه در موزه هرمیتاژ در سنت پترزبورگ روسیه پیدا کرده است. و وجود دارد گفت: نمونه آن تاریخ بازگشت را حتی بیشتر شده اند.

article-image

بدیهی است که فرش دراز از آن مثال اوایل و نسبتا بکر آمده است. همانطور که شما ممکن است مورد استفاده قرار آموخته از کلاس تاریخ، نقاط جهان مانند چین، ایران، شمال آفریقا و افغانستان هر سبک متمایز از فرش است که داستان های قابل توجهی درباره فرهنگ های باستانی در هر یک از این مناطق است. (اگر شما واقعا می خواهید به شیرجه رفتن به تاریخ پشت این سبک های مختلف، وجود دارد در واقع وب سایت با عنوان CarpetEncyclopedia.com که وب سایت جدید مورد علاقه من است.)

از دوره انقلاب صنعتی نقش مهمی در جذب فرش جهان بازی. بهبود فرآیندهای تولیدی قطعا کمک کرد — قابل Erastus بیگلو اختراع دستگاه قدرت در ۱۸۳۹٫ (و این حتی چیزی که قابل توجه ترین بود بیگلو نبود! همچنین موسسه تکنولوژی ماساچوست، که بدان معنی است که او را غیر مستقیم مسئول موج بوز بنا نهاده است.)

اما فقط حتی اگر آن را کمک به ما توده-فرش گلبافت تولید بود که نقش تولید بهبود آن نیست. شاید مهم ترین نوآوری در جهان فرش از دالتون، گرجستان، یک بار به عنوان پایتخت bedsheet جهان شناخته شد. اختراع کلیدی است که بیرون صنعت bedsheet آمد می گوید دالتون مبتنی بر فرش و موسسه فرش اختراع ماشین tufting مکانیزه در ۱۹۳۰s است. این یک محصول جانبی از قوانین حداقل دستمزد گرفتن بیش از حد بالا به دست ساخت پرزدار ملافه های قابل تصرف شد.

همچنین حال عارضه جانبی فرش های ساخته شده از پارچه های پرزدار به طبیعی گام بعدی برای صنعت ساخت.

“ماشین آلات برای ساخت پلی اکریلونیتریل فرش توسعه داده شد و، ایجاد بزرگتر فرش و فرش broadloom گسترده تر بود” یادداشت های موسسه در وب سایت خود. “در همان زمان ماشین آلات در حال تغییر است; تحولات جدید الیاف شتاب رشد فرش broadloom.”

سرانجام، منتقل صنعت اولیه دالتون کمک کرد همراه با جذب احتمالی مواد مصنوعی به فرش پف کرده شما همه جا در آپارتمان های خالی خود را احاطه شده است.


یکی دیگر از نوآوری های عمده در فرش است که بیشتر می تواند به دوران صنعتی اعتبار wall-to-wall و یا نصب، فرش است.

سبک فرش برخی از سابقه در اروپا که در آن آن بود دیده جذب در قرن ۱۸ بود. انعکاس آن نقطه لویی شانزدهم جورج واشنگتن فرش نصب برای خانه اش در مانت ورنون به عنوان هدیه خوش آمدید-به–جهانی-محله ندارم داد. (مانند رهبر فرانسوی آن در نظر گرفته شده برای هر کس با ایالات متحده مهر و موم به فرش بافته شده، آن بود.) واشنگتن نگران به پذیرش هدیه، آن خود را نمی.

article-image

اما در سال ۱۸۹۷، سارا Whelen یتس به مالکیت این فرش که در نتیجه این مشکل که آمد بزرگ پدر بزرگ داد آن بازگشت به انجمن بانوان مانت ورنون برای هدف اصلی آن تاریخ آن را در یک نامه توضیح:

این فرش دستور لویی شانزدهم فرانسه برای جورج واشنگتن بود ، رئیس جمهور ایالات متحده و وقتی فیلادلفیا سرمایه های ملی بیش از در سال اول دولت او فرستاده شد. به او اجازه نداشت از قدرت های خارجی حاضر دریافت، فرش به پدربزرگ من بزرگ قاضی جاسپر یاتس، فروش و هنگامی که آن را به در اختیار داشتن من آمد در عمارت قدیمی خانواده در لنکستر تا حدود سی سال پیش، باقی.

همانطور که ورنون کوه محل مناسب برای چنین اثر در نظر دارم اگر بانوان انجمن به من افتخار پذیرش آن را انجام دهد من آن همزمان به مراقبت از خود را به آدرس شما تعیین ممکن است ارسال کنید. در دادن این فرش به انجمن من درخواست می کنم که آن مکان به طور مداوم استفاده می شود و کارت توضیح بر آن قرار داده شود.

(چه آن مانند برای این خانواده همواره توضیح می دهد که در آن آنها کردم این فرش عجیب و غریب از داشتن شده است باید تصور کنید.)

Fitted فرش از رفته داخل و خارج از سبک در رقابت با چوب جنگلی, با آن نوآوری فرش پرزدار کمک آن همراه. فرم مدرن است که به زمین میخ است در دهه ۱۹۳۰، آمد و به طور کلی، پیمانکاران نقش دارند.

همچنین کمک کرد که ما در واقع راه برای تمیز کردن فرش های ما در حالی که آنها هنوز در کف نمیفهمد.

article-image

که بخشی، با این حال، آسان نیست. ظهور فرش ایجاد مشکل عمده برای عموم که ناگهان تکه های عظیم این پارچه برای تمیز کردن. و ما خلاء راه بازگشت وقتی که وجود ندارد. ما سعی کردیم تمام انواع چیزهای ما فرش را بکر, از جمله:

Druggets. به استنلی Steem فرش است، این بسیار معمول است به استفاده از قطعات سنگین پشمی به نام druggets است که برای حفاظت از فرش گران در مناطق استفاده سنگین طراحی شده بودند. آنها نیز نامیده می شدند “خرده نان به پارچه.” اساسا، شما فرش با دیگر فرش شما واقعا نمی مراقبت مورد پوشش بودند.

برگ چای استفاده شود. پس از برگ های چای سپری شد، آن را آن برگ و آنها را روی زمین تنها به آنها را جارو کردن پس از نم نم بود. در قرن ۱۹ برگ مرطوب برای این منظور توصیه می شود. ۱۸۹۹ کارشناس پاک کتاب: کتاب راهنمای عملی اطلاعات برای همه که مانند تمیز خانه مرتب لباس برای مواد غذایی سالم و بی خطر و محیط سالم (چه عنوان!) توضیح می دهد آن مثل این: “اگر فرش از رنگ تیره یا زرد tints چای برگ پراکنده قبل از سودمند بهبود رنگ و آن نگاه تازه و تمیز دادن بیش از آن مرطوب.” امروز آنهایی که خشک می شود جای و برای منظور های مختلف–کاهش بو و باکتری ها.

ضرب و شتم. بسیار باروز & شرکت یک لیست طولانی از روش تمیز کردن فرش تاریخی جمع آوری شده از فهرست نشریات و بسیار ارزش خواندن دارد. شاید بسیاری جالب روش چنین برجسته درگیر به معنای واقعی کلمه ضرب و شتم فرش–فرش بر روی clothesline قرار دادن و گرفتن دست و پا زدن بزرگ به فرش به ضرب و شتم خرده و گرد و غبار. “در زمان کار همه از این نوع را با دست انجام مورد نظر وجود دارد; اما در شرایطی که آن را به طور کامل انجام دهد و کمبود فضا در دسترس برای این عملیات بهبود ماشین آلات فرش ايران صمیمانه توصیه می شود،”اظهار داشت ۱۸۸۴ انتشار یادداشت فرش . خلاء به زودی به اندازه کافی می تواند.

Uh، مفتولهای. بزرگترین فرش مربوط ثبت اختراع تا کنون شما با یک پسر به نام وارن میلر، که ایجاد شده چه می تواند تا خلاء وارونه ساخته شده است. اساسا، اختراع ۱۸۸۳ درگیر نورد فرش بر روی یک ماشین است که پس از ضربه خاموش فرش. «این شی اختراع حاضر به ارائه اين دستگاه که توسط گرد و غبار و دیگر ناخالصی ها شل به راحتی و فلسطینی از فرش و پارچه های دیگر را بدون ضرورت تکان دادن، ضرب و شتم و یا در غیر این صورت عامل بر آنها را به شیوه ای که آسیب رساندن به بیشتر یا کمتر می تواند برداشته شود است:» پر کردن که ناامیدانه به نظر می رسد پیچیده مقایسه با راه حل های مدرن ، اظهار داشت.

روب فرش. نقطه عطفی در فرایندی پیچیده و تمیز در ۱۸۷۶ هنگامی که مخترع میشیگان Bissell ملویل اختراع رفتگر مکانیکی با ساخته شده در چرخش برس آمد. این دستگاه می تواند بسیاری از ذرات بیشتر از جاروب می تواند و توضيحي عمومي جاروب فرش خواهد بود که پایه ای برای تقریبا هر محبوب تمیز کردن فرش محصول دیگر که پس از انتخاب نمایید. خب، منفی whatever وارن میلر ساخته شده.

جاروب فرش نهایت راه به خلاء است که پس از آن راه به تر راه برای تمیز کردن فرش به شرح و بسط داد. یکی از این روش ها توسط یک پسر به نام جک احمد بیتس, که آمد با ایده برای یک سرویس است که فرش پاک با کمک آب گرم زیادی استادانه درست شده می تواند محبوبیت است.

article-image

نام شرکت خود را? استنلی Steemer. ایده بزرگ این شرکت با فقط $۲٫۳۰۰ تجهیزات سرمایه گذاری آغاز شده اما سرانجام شرکت نیاز بسیاری از سرمایه گذاری بیشتر دلیل تجهیزات همیشه بیتس سخت گیر استاندارد را برآورده نمی.

“پدرم همیشه ایده های بزرگ بود. ما فقط دنبال کنید از طریق مورد نیاز. برخی از تجهیزات (فرش تمیز کردن) را خریده بود اما آن را از هم جدا، سقوط کرد”وسلی بیتس پسر جک در مصاحبه با اعزام کلمبوس اشاره کرد. «پس ما گفتیم، “بسیار خوب، ما آن خودمان خواهید ساخت.” ما را از طریق بسیاری از محاکمه، مصیبت، استدلال رفت. این غیر قابل باور بود.”

شرکت که نام آنها برای بیرون کشیدن ماشین بخار محور طراحی شده است، به تدریج به این کشور بزرگترین فرش تمیز کردن کسب و کار، با حق امتیاز بیش از ۳۰۰ را در ۴۸ ایالت بزرگ شد.

استنلی Steemer و شرکت های مشابه در آب گرم فرایند استخراج (که هل کردن خاک و لکه را با آب گرم واقعا و سپس آن را به بالا داره) به فرش تمیز تکیه می کنند. آن اغلب به عنوان “تمیز کردن بخار” می گویند اما چون آب بخار نیست، که انجام تمیز کردن این نوع اسم بی مسمی، است. (دلیل شما نیاز به یک شرکت برای انجام این کار را برای شما است که تجهیزات ارزان نیست.)


به هر حال، قصد بازگشت به آغاز به درخواست دارم: مقابله با امپراتوری که صدای جرنگ جرنگ، به هر حال چه شده است؟ چرا پس annoyingly tuneful صدای جرنگ جرنگ است؟

امپراتوری همیشه ندارد که صدای جرنگ جرنگ. با شروع در سال ۱۹۵۹ به عنوان شرکت پوشش پلاستیکی مستقر در شیکاگو, آن نقل مکان کرد در نهایت به فرش و چوب کف دو چیز است که آن را امروز شناخته شده است.

در دهه ۱۹۷۰، شرکت مسیرهای عبور با دهم میلادی نام لین Hauldren است که به ترویج این نام تجاری در سراسر مشهد بود. هر چند این ایده خود را به نمایش در commercials نبود صدای جرنگ جرنگ بود ایده اش (او حتی سنگ آن، با کمک کوارتت مرد زن آرایشگر فروشگاه) — که ایده امپراتوری بنیانگذار سیمور کوهن بود.

“اگر اشتباه فکر می کنم ما بودند، چند بازیگران دوازده بخش قبل از سیمور گفت: به من، ‘آیا تجاری، لین،'” Hauldren شیکاگو تریبون گفته در سال ۱۹۹۷٫ “بنابراین من، و من هنوز اصرار دارند اول… ۵۰ و یا پس از فیلم برداری ما امروز unwatchable. ”

article-image

چون یک نمونه نادر از مفهوم تبلیغ تلویزیونی از مخاطبان محلی در هزینه ۳۰ دلار در هر تجاری در ۱۹۷۰s، به یک ملی گسترش تبلیغات جالب هستند. نه که انتقال کامل بود. چالش های خلاق جزئی وجود دارد زمانی که امپراتوری مجبور به تغییر آن سریعتر به حساب برای مخاطبان ملی (حالا “۱-۸۰۰-۵۸۸-۲۳۰۰ امپراتوری… آن اصل فقط”۵۸۸ – ۲۳۰۰ امپراتوری”بود امروز،”منعکس کننده این شرکت در حال حاضر بی نام). اما آن کار می کرد. او طلسم شد.

Hauldren درگذشت در ۲۰۱۱, اما او را به صورت مجازی زنده فروش فرش نصب و راه اندازی به توده ها مانند Redenbacher الیور از کف.

ditty هنوز هم با ما، بیش از حد است. آن حتی در soundcloud زیر گاهی ریمیکس می شود.

آنرا wall-to-wall صدا.

A نسخه ای از این پست در اصل در Tedium ، خبرنامه دو بار در هفته است که شکار برای پایان دم بلند ظاهر شد.

article-image

روسیه جاسوسی که اعتقاد به امریکا را ESP به طور جدیarticle-image

عصر روز ۲۲ آوریل ۱۹۵۴ خبرنگاران در کنفرانس مطبوعاتی در شهر بن آلمان سترون. آنها دعوت شده بود برای دیدار با یک نیکلای Evgenievich Khokhlov، کاپیتان در اتحاد جماهیر شوروی تازه ضرب نیروی امنیتی کا گ ب. خوب، کاپیتان سابق. Khokhlov در آلمان با ترور رهبر سازمان anticommunist آمده است. جای او، اوج کردن هدف و خود را به عوامل آمریکا تسلیم فرار. او هم اکنون در مرکز توطئه قتل اما رویداد رسانه ای دیگر.

Khokhlov 32 ساله شد “خفیف، علمی ظاهر بور مرد جوان. او را منظمی در کت و شلوار آبی تیره پوشیده بودم. او عینک, عینک”گزارش نیویورک تایمز . بار خبرنگار داشتند که جداشدگان خود دارای و آرام، fielding “adroitly” به زبان روسی.

هر چند Khokhlov کنفرانس مطبوعاتی آمد درست چند هفته پس از دیگر مشخصات بالا وزارت امور رسمی کا گ ب در استرالیا، اقدامات خود را به اندازه کافی برای گرفتن خبرها هیجان شد. حتی بهتر از او با او سلاح قتل عجیب و غریب ساخته شده برای طرح آورده است: دو مورد سیگار ظاهر عادی. “اما آنها سلاح های ایده آل برای قاتل” آسوشیتد پرس در آن زمان نوشت “آنجا که از ظاهر بی گناه، سبکی و بهره وری.” تلنگر درب پشت مورد و آن چه در ظاهر به ردیف اجرا از آسیاب سیگار را نشان داد. اما فشار پنهان و تپانچه چهار اینچ طول کوچک داخل پنهان می بینی توخالی گلوله با سیانید پتاسیم که آتش. پس از اخراج، “نتیجه نه بلندتر از ضربه محکم و ناگهانی به انگشتان و در دفتر نرمال در مکالمه متوسط تصویب ممکن است” نوشت AP.

article-image

Khokhlov بعد شهادت داد قبل از کنگره ایالات متحده در مورد فعالیت های اطلاعاتی شوروی و چیزی از ستاره رسانه ای شد. داستان او الهام از سری چهار قسمت در پست شنبه شب به نام “من هنوز برای روس ها قتل را” و در سال ۱۹۵۷ او منتشر شده خاطرات نامه وجدان . این نیز همان سال کا گ ب تلاش در زندگی او ساخته شده بود. پس از ارائه سخنرانی در فرانکفورت Khokhlov خدمت شده بود و یک فنجان قهوه که او در خاطرات خود نوشت: “من به خوبی به عنوان معمول بنظر می رسد که انجام داد.” به زودی او احساس خسته, و “وزن عجیب مظلوم” خود را در قلب و معده است. فرو Khokhlov در پارکینگ. وی با تالیوم سم اقدام کند که باعث درد قابل توجه قبل از کشتن قربانی خود dosed شده بود. Khokhlov خوش شانس، هر چند، و در نهایت پس از هفته در بیمارستان پیدا شد. مسمومیت با او همزمان بود با موفقیت پرتاب اسپوتنیک و او پس از این در کتاب خود منعکس شده. “من، بیش از حد، نمایشگاه دستاوردهای علوم شوروی بود” او نوشت. «کاملا طاس، پس از ریخت توسط زخم و نقاط است که کسانی که من را شناخته شده بود نیست در ابتدا من به یک رژیم غذایی سفت و سخت محدود به رسمیت نمی شناسد من با این وجود نیز اثبات که علوم شوروی، علم کشتار، قادر مطلق نیست زندگی است.»

از کا گ ب فرار داشتن، ترور با جان و سال صرف در کانون توجه رسانه ها، آن طبیعی فرض Khokhlov آماده برای برخی از صلح و آرام است ممکن است. و او در نهایت به زندگی تحصیلی، آغاز مطالعات در دانشگاه دوک در دهه سقوط نکرد. اما در پایان، روشن Khokhlov هرگز معنای به رهبری یک زندگی عادی است.

در حالی که مشغول بررسی روانشناسی در دوک Khokhlov خود را در مدار یکی از شخصیت های التقاطی ترین دانشگاه جوزف راین بانک یا jb راین یافت. راین است گیاه شناس از ایالت پنسیلوانیا است که به مطالعه روانشناسی در دانشگاه هاروارد رفت و آنچه او به نام “ادراک فرا حسی” مجذوب شد — ایده که ذهن انسان قدرت فراتر از حواس شناخته شده بود. روشن بینی و ESP و تله پاتی و نهایت موسسه فراروانشناسی در دوک را تاسیس شد. آزمایشگاه (که هنوز امروز وجود دارد به عنوان مرکز تحقیقات راین) تمايز الهام بخش صحنه در بازدید که در آن بیل موری پیتر Venkman آزمون ظرفيت نهان دانش آموزان خود را با یک دسته کارت مشخص شده است. (در یک تصادف عجیب و غریب ترور كه Khokhlov را عیب راین عمل نامیده می شد.)

آن تحت قیمومیت راین را Khokhlov که علاقه به ماوراء الطبیعه رونق بود و آن هم چه او خود در موسسه فراروانشناسی در ۱ سپتامبر ۱۹۶۶ ارائه مقاله “رابطه فراروانشناسی به کمونيسم.” به نام يافت تعدادی از محققان ماوراء الطبیعه در موسسه که پایه کاخ سفید با شکوه با ایوان و بالکن بود پیش ساخته بود. 

article-image

“در روسیه شوروی علاقه قابل توجهی در تحقیقات فراروانشناسی تحریک شده است”، Khokhlov آغاز شد. شخصیت روسی Khokhlov گفت: كانون توجه شام مهمان “به طور خاص حساس به مسائل نسبت به طرف عرفانی روان انسان” ساخته شده برای مردم و “به جهان فراتر از واقعیت هوشیار حس است.” او سپس در راستای گروه مورد دانشمندان روسی است که مطالعات ESP قدمت آن به اواخر قرن نوزدهم انجام شده بود. او به آنها گفت که دولت شوروی فعالانه تشویق کرد چنین مطالعه و بررسی نام برجسته روس ها (از دو به فلاسفه) که پشتیبانی درخواست parapsychological. او مطالعات که در آن افراد قادر به درک تصاویر بیش از فاصله حدود ۲۰۰۰ مایل بوده شرح داده شده. او نتیجه گیری بحث خود را در یک یادداشت امیدوار گفت: “سرنوشت جهان امروز درک مشترک توسط کل نژاد انسان از آنچه انسان واقعا بستگی دارد. اینجا ما در این طرف پرده آهن کوچکي parapsychologists، به مفهوم رایج مرد بزرگ تلاش هستند. و آنها مردان علوم و روح، که در حال تلاش برای همان هدف بالاتر وجود دارد.”

راین مقاله منتشر شده در کتاب و فراروانشناسی امروز ، و پس از او مدرک دکترای خود را به دست آورده بود مامور سابق کا گ ب موقعیت در کارکنان خود را ارائه. اما Khokhlov کاهش یافته است. او بعد در یک ایمیل به نویسنده Stacy شاخ که اهل اتفاقات در موسسه در کتاب خود باور نکردنی ، که او ایمان در راین را میل برای “خالص آماری دستکاری بدون دست زدن به مسئله اجتناب ناپذیر آگاهی انسان و ذات خود متافیزیکی.” از دست داده بود نوشت:

Khokhlov نهایت رفت غربی، به کالیفرنیا، سر چشمه همه چیز متافیزیکی. او استاد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن برناردینو، جایی که او همچنان به مطالعه فراروانشناسی شد. وجود او میزبانی مذاکرات در پدیده های روانی (“اگر تو آمده روانی یا فقط علاقه مند و vibes احساس سه بعدی فکر” یک یادداشت برای یکی از کارگاه های خود را در مدرسه روزنامه بخوانید.) رشته تجربی هیپنوتیزم آموزش داده و ارائه سخنرانی در زندگی معنوی. مصاحبه در فراروانشناسی و او سال کا گ ب به دیوید Brinkley و او ۶۰ دقیقه . دولت آمریکا حتی او را به مطالعه فراروانشناسی در اتحاد جماهیر شوروی در آن ها شنود گذاشته.

Khokhlov شد شهروند ایالات متحده در سال ۱۹۷۰٫ در سال ۱۹۹۲، بوریس یلتسین رئیس جمهور روسیه جايشان او.

در طول سال، منافع خود را گسترش فراتر از فراروانشناسی. او برنامه نویسی را یاد گرفته و خود را اختصاص داده شده به محیط زیست گرایی، نهایت “carpool کامپیوتری” بود که همسان دانش آموزان با دیگران در این نزدیکی هست به طوری که آنها به مدرسه با هم رفت و آمد می تواند راه اندازی.

در سال ۲۰۰۷، مردی که در روسیه شوروی فرار کرد و جان سالم به در مسمومیت به حمله قلبی در ۸۴ شکست در برابر. مقالات خود را از جمله آثار او در فراروانشناسی، اقامت در موسسه هوور در اتاق فکر در دانشگاه استنفورد.

در Khokhlov نوشتن است، آسان به خط مستقیم بین انزجار خود را از سیستم شوروی و جذب او به وعده های اثیری ماوراء الطبیعه است.

“هیچ چیز می تواند بازداشت فروپاشی حکومت های غیر انسانی” نوشت Khokhlov در خاطرات سال ۱۹۵۷ خود را. “کیفیت بسیار که کمونيسم تلاش کرده است برای خواندن از وجود — وجدان، افتخار، وفاداری به فرمان خدا، — برای فروپاشی ساخت. در تحلیل نهایی این عناصر قوی تر از نیروهای “مواد” گویا ثابت خواهد کرد.”

مرموز سنگ ابزار حفظ بودن کشف در ویتنام


article-image

در آوریل سال ۲۰۱۵، کشاورز Pham می Huyen از اسامی Quang ویتنام به کار بر روی fishpond جدید خود را تنظیم. هنگامی که بیل خود را سنگ او به سختی حفر آغاز شده بود. او بازدارنده برداشته آن را و آن را کنار بگذارید اما سپس او ضربه دیگری، و دیگری. در نهایت، او تا به حال ۲۰ — اسلب های بزرگ، مستطیل از ابعاد مختلف، برخی از آنها اشاره کرد در پایان می رسد.

پس او وقتی در ویتنام چه شما, شما یک دسته سنگ های عجیب و غریب همه با هم–آمار هر یک با تخت خود را بیل و گوش. و چرا و ببین آنها واضح است که در زنگ های مختلف عملیاتی زنگ زد. او نام خود را موزه محلی و آنها خود را تایید — fishpond آینده Huyen در گورستان موسیقی بود. او یکی از lithophones باستان بسیاری از ویتنام را حفر می کرده.

سنگ برای بسیاری از ما، به نظر می رسد سرد و بی اثر و خسته کننده. در سراسر زمان و سراسر جهان هر چند، مردم آنها را گرفته و آنها را می خوانم. Lithophone — یک مجموعه از زنگ سنگ حک شده و مرتب به اجازه می دهد برای اجرای موسیقی — همه جا می توان از اسکاندیناوی به اندونزی، مایک ادکوک، موسیقی و علاقه مندان lithophone که صرف سال تدوین کتاب در مورد این موضوع می گوید. در آرژانتین، آنها را از کوارتز حک شده است; یک هفته در نامیبیا، به تخته سنگ بزرگ. حتی برخی از محققان فکر می کنم استون هنج lithophone غول پیکر است.

article-image

در ویتنام آنها هستیم به نام đàn đá’. بیشتر تکه سنگ های آتشفشانی و یا شيست نوع تخته سنگ لایه بندی شده که به شکل بلند تر حک شده است. کارشناسان فکر می کنم آنها امروز به هر نقطه از ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال — جوان تر از لوله پان اما مسن تر از هر چیز با رشته. هرچه بیشتر سراسر ویتنام شناسان تلاش برای حل رمز و راز بسیاری از سگ که آنها و شکل موسیقی چگونه برای اضافه کردن زنگ های منحصر به فرد خود را به سنت های محلی در حال حاضر غنی موسیقی پاپ.

اول کشف đá đàn در سال ۱۹۴۹ هنگامی که گروهی از کارگران ساختمانی در ارتفاعات مرکزی تا یازده اسلب سنگ حفر شده رخ داده است. سنگ عمودی گرا بودند و با هم huddled و کلمه های عجیب و غریب پیدا کنید به زودی گسترش به شهر مجاور حق رهن Ndut Krak که ethnologist ژرژ Condominas زندگی و کار است. به عنوان ادکوک در مقاله اخیر توصیف، Condominas برنج با برخی از دوستان که آنها را به صحبت کردن در مورد سنگ کردم و شیفته، او را برای رفتن به آنها را خواسته نوشیدن آبجو بود. او به دست آمده اجازه را به آنها را با او به فرانسه، که در آن او از آنها فرستاده به مردي د موزه.

شناسان و مورخان و مردم شناسان تا کسی تصمیم گرفت آنها را به ترتیب از بزرگترین به کوچکترین قرار داده و آنها را بیش از یک جفت پشتیبانی، ذخیره کردن بیش از سنگ، متعجب و متحیر مانند سنتور چوبی. “آن بلافاصله… بود که این ساز بدون شک آشکار شد،” دانشمند جدید در سال ۱۹۵۷ نوشت. “این ممکن است برای پخش آهنگ در آنها اعم از نسخه های Lune د کلر به می رود پاپ راسو بود.” نشانه گذاری بر روی آنها به عنوان بقایای فرایند تنظیم مشخص می شد.

đá đàn اولیه این است، مانند بسیاری از آثار دوران استعماری در پاریس. اما از آن شناسایی بیشتر و بیشتر تبدیل شده اند. کارشناسان آنها دنبال کردن در حفاری های باستان شناسی، اما laypeople نیز آنها را پیدا کنید در حالی که هندی، کاشت و, Huyen ساختمان fishponds مانند. نوازنده نام Phuong ون Pham، که فعالانه آنها دنبال پنج مجموعه های جداگانه ای در یک جریان پیدا کرده است، و دیگر آماتور بیرون đàn đá شکار در اوقات فراغت خود راه جدید Englanders به دنبال پیکانها بروید.” مثل مردم سقز اطراف و کنترل است،”ادکوک می گوید. “هر کس می خواهد برای رفتن و پیدا کردن چیزی واقعا واقعی و کشف آن.”

این کشف، در برخی از روش بخش آسان است. خیلی سخت تر است به دنبال بازگشت در زمان و تلاش برای کشف کردن که با استفاده از سنگ و دقیقا چه برای. برخی از گروه های اقلیت در ویتنام طولانی سنگ برای ترساندن حیوانات و پرندگان دور از محصولات زنگ نگه داشته است — اما این ساخت یافته به عنوان باد سازیاموسیقی زنگی یا حلق آویز gongs تنظیم متفاوت از lithophones، که اغلب در بر داشت گذاشته و همراه با چکش. دیگر سرنخ این است که از مقایسه زنگ های موجود در đàn đá به آن دسته از ژنتیک، کهن موسیقی سنتی، مانند جاوه ای گاملان٬ موسیقی آمده است. ممکن است که باستان emigrates به ویتنام برگزار شد این ترازو و آهنگ را در سر خود و به آنها با مواد محیط جدید خود در پی است.

اما دشوار است که برای مطمئن. “یکی از چیزهایی که در مورد ابزار است شواهد بسیار کمی وجود دارد” ادکوک می گوید. “می بینید نقاشی های راک و شکی وجود ندارد که تصویر گاومیش کوهان دار امریکایی است.” اما برای بسیاری از تاریخ بشر، موسیقی به زمان به محض این که آن را ساخته شده بود از دست داده بود: “ما هیچ چیز به جز اماره و نشانه گذاری بر سنگ دارید.”

این افراد از استقبال از این سنت قدیمی و جدید را متوقف کرده است. موسیقی محلی đàn đá به آهنگ ها و سبک است که اصل آن را شامل نمی بازی سریع و دلپذیر، به جای زنگ و تکراری گنجانیده شده اند. ادکوک می گوید: “آنها در حال ایجاد احیای، به جای یکی، بازآفرینی”. Đá dàn تازه ساخته شده و قابل حمل در مغازه های ساز در سراسر کشور یافت می شود. یکی از علاقه مندان در شهر هوشی مین lithophone غول دوازده سنگ با تنظیم درست مثل پیانو ساخته شده است. او آن را در دفتر کارش در توالت لوکس مهندسی شرکت نگه می دارد و آن را برای مهمانان به بازی می کند.

هر کس نه متقاعد شده است که đàn đá این مکان در پانتئون سزاوار. نمونه در موزه د مردي با عبادی خود Fritz علي Kuttner musicologist است که حفظ دهه که آن را نه ابزارى در تمام شد. “هر سنگ بلند و نسبتا نازک نوعی صدا منتشر می کنند،” او را در سال ۱۹۵۳ نوشت. “واجد شرایط lithophones… سنگ شکل برای نشان دادن برخی از شواهد نه تنها از شکل دادن اما از آکوستیک و ریاضی و مهارت است.” آنها را نباید برش به دلیل سنگ نیست به هر سیستم تن شناخته شده Kuttner استدلال می کند گوش هستند. دیگر دانشمندان غربی مدرن مانند شناست، راجر Blench ادکوک گفته است که đàn đá نقش سودمندگر به عنوان دستگاه حفاظت محصول آن disqualifies از وضعیت ساز باستانی. ادکوک به این rebuffs گفت: پيمان با اتکاء بر محافظه کار، تعاریف غربی محور موسیقی فلج.

داده، ادکوک می گوید: برخی از اکتشافات سخت به بلع است. مردم برای پیدا کردن صدها سنگ در یک بار که ادکوک می گوید بعید است ادعا می کرده اند. سرگین سه Phan مهندس توالت لوکس از شهر هوشی مین ادعا خود را ابزار تفریح و سرگرمی به جای اختراع است و اثبات موسیقی ویتنامی باستانی اطراف مقیاس غربی علیه نتیجه گیری بسیاری از musicologists این کشور ساخته شده بود است. اگر چه خود را ابزار شگفت انگیز است در ادکوک می گوید: نتیجه گیری خود را احتمالا دقیق نیست. تعداد بسیاری از احتمال سقوط تحت این دسته پیدا می کند.

article-image

دیگران، هر چند، سنگ جامد است. کارشناسان در ویتنام سفر سنگ های مختلف بیش از چند دهه گذشته تصدیق شده اند و برخی هم اکنون در موزه ها و مغازه ها زندگی می کند. دیگران را به جمع و مورخان است که با مقایسه ابزار های مختلف و ردیابی دقیق از خود pedigrees می توانید نتایج جدید در مورد منشا و تکامل خود قرعه کشی فروخته شده است.

ادکوک خود نمی آموخته و چگونگی تصدیق سازهای فردی. اما او توسط برهان طبیعت انسان، دشوار است برای اثبات و قانع کننده ترین متقاعد شده است — که هر کسی که دسترسی به noisemaker نهایت می خواهد به تجربه با آن. “من فکر می کنم ما می توانیم فرض کنیم که کسانی که ساخت صدا که آنها هر چه به موسیقی در آن زمان در ساخت می,” او می گوید. “چرا آنها نمی خواهد که در شود؟ آن جالب است.» او باید بدانید — از شروع به مطالعه lithophones او گروه ابزار خود را از پشت بام تخته سنگ کنده کاری را آغاز کرده است. روزی، کسی که یکی از آنها فرو کردن و تعجب آنچه او فکر بود.

کشف جهان فوق العاده Weepulsarticle-image

Weepuls یادت می آید؟ پررونق روند روابط عمومی در ۱۹۷۰s و ۱۹۸۰s، آنها اغلب در داشبورد ماشین نشسته و یا چسبیده به تاپ مانیتور کامپیوتر یافت نشد. برای زمان فازی pompoms کمی با googly چشم تنها راه برای تبلیغ شد. حتی اگر شما نمی دانید چه نامیده می شد و یا از کجا آمدهاند، شما به احتمال زیاد به بیش از تعداد کمی از آنها را اجرا.  

Weepuls، برای کسانی که هنوز هم ممکن است کمی گیج شود قابل تنظیم ابزار تبلیغاتی در ۱۹۷۰s هستند. خود Weepul متوسط شامل توپ گرد کوچک رنگی ریش ریش شدن، با یک جفت چشم به آن، به علاوه دو شاخک کوچک. آنها روی تخت برچسب ظرف پای به نصب می شده است که معمولا کمی کاغذ یا پارچه بنر متصل. هر چیزی زیبا ارزان غریب و قادر به ترویج، Weepuls دو دهه ubiquity در عصر تبلیغات فیزیکی لذت بردم. و در حالی که امروز آنها دقیقا همه جا حاضر, Weepuls هنوز زنده و لگد زدن است.

این شرکت است که اصل اختراع Weepul تولید کننده رسمی و دارنده علامت تجاری اسباب بازی تبلیغاتی هست. با توجه به حساب ۲۰۱۳ خلقت را ارسال برای Weepuline، LLC، Crooks مایکل به ما توسط معاون رئیس جمهور فعلی ایالات متحده عملیات Weepul اصلی در هوی و هوس کارمند شرکت اسباب بازی خسته در سال ۱۹۷۱ ساخته شده است.

article-image

Blundell تام اخیرا سرویس در ارتش ایالات متحده ترک داشتن بود کار در شرکت اسباب بازی مخمل خواب دار پدر و مادر خود را در BIPO. عنوان کردن در تعطیلات هفته، حوصله Blundell را پدر و مادر او را مسئول مرکز ترک آنها رفته بودند و به عنوان اجرایی جوان او به سرعت بزرگ شد. برای پر کردن زمان به دنبال او آغاز شده با برخی از قطعات اولیه است تخمگذار در اطراف دفتر جزئی. او برخی از چشم googly به pompom کوچک است که آنها معمولا برای بینی در یکی از عروسک های خود را glued. برای حفظ آن از عمیق او آن پا splayed در بقیه رژه “V” او بود که در ارتش یاد داد. جالب بود راه برای کشتن برخی از زمان، اما Blundell ایجاد جدید خود را روی میز قرار می گیرد و بی درنگ در مورد آن را فراموش کرده.

وقتی که پدر و مادر خود را از سفر خود آنها بلافاصله به نام Blundell بیش از آخر هفته، گفت که آنها نیاز به بحث در مورد خود را ایجاد. او نمیفهمد ممکن است دچار مشکل برای goofing کردن و در پانسمان پایین بود اما وقتی که او به دفتر روز دوشنبه، پدر او elated بود. او puffball را به عنوان محصول شرکت بزرگ بعدی دیدم. ارزان، آسان به را اسباب بازی که می تواند در میلیون فروش. با توجه به اینکه او صحبت کردن در مورد ایجاد یک کمی از کوله پشتی تبلیغاتی “من تا به حال موفق به طفره رفتن بسیاری از گلوله در حالی که من در ویتنام بود اما من فقط یکی از بزرگترین تا کنون، dodged بود خشم پدر من.” به عبارت خود Blundell که شخصی شگفت آور است

article-image

مادر Blundell در پیشنهاد علاوه بر آنتن و موجودات ریز شد خاموش به نژادها. آنها “Weepuls” واژه “مردم اندکی” نام آنها از عروسک های قبلی که آن خاموش زمین ساخته شده scavenged لقب گرفت.

در ابتدا، fuzzballs به فروشگاه های مختلف مانند Kmart و Woolworths به عنوان اسباب بازی های کوچک فروخته شد. اما چند سال بعد از راه اندازی اصلی خود شرکت شروع به اضافه کردن آگهی ها در حال حاضر استاندارد به پا است که شامل اصل نامزدان به بازی گرفته عمومی مانند “لبخند” و یا “روز بزرگ داشته باشید!” در سال ۱۹۷۶ پس از کالج فارغ التحصیل Blundell او BIPO را از پدر و مادرش خریداری و شروع به هل دادن Weepuls به دنیای تبلیغات و ترویج. در سال ۱۹۷۹، Blundell قابل تنظیم روبان را معرفی کرده و شروع به نمایش Weepuls در تبلیغات تجاری را نشان می دهد.

در سال ۲۰۱۳، Blundell فروش BIPO که تغییر Weepuline، LLC. او ادعا می کند که بین سال های ۱۹۷۱ و ۲۰۱۲, آنها بیش از ۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ Weepuls ساخته شده بود.

موفقیت Weepuls در بازار آمریکا خسته نمی کند و یک نسخه کوچک اسباب بازی ضربه هلند در سال ۱۹۸۰ تحت نام “Wuppies.” این نسخه هلندی محصول با کمک خواننده کودکان پدر ابراهیم آتش گرفت. ابراهیم ایجاد آلبوم کل آهنگ ها برای ترویج چهره های فازی. یکی از آهنگ های “Wij Zijn د Wuppies” یا “ما هستند Wuppies،” کوچک ضربه در سال ۱۹۸۱، ساخت آن را به شماره ۱۴ در نمودار در هلند شد.

دهه بعد, شرکت تبلیغاتی گروه Interall Wuppies آورده بازگشت به جشن ظاهر هلند را در جام جهانی ۲۰۰۶ را تولید برخی از ۱۵ میلیون چیز برای فروش در مشارکت با زنجیره مواد غذایی هلندی آلبرت Heijn. Wuppies دور با مقدار خرید مجموعه داده می شد و می تواند جمع آوری شده و برای Wuppies بزرگتر معامله. ارتقاء ثابت شده و محبوب است که گزارش مردم شکستن به ماشین به سرقت Wuppies اندازه بزرگ آرزو وجود داشت.

در ایالات متحده، Weepul اصلی هرگز کاملا مشابه تجدید حیات fevered محبوبیت تجربه اما هرگز متوقف شده یا نوآوری. بیگانه puffball استاندارد در طول سال شفافی و در حال حاضر می تواند در ده ها تن از رنگ های مختلف الگوها اندازه و بافت سفارش. ساده شده مانند اسلحه کوچک مقوا و کلاه خنده دار آنها قابل تنظیم و رسا تر ساخته است و ارتقاء محصول مانند خود Crooks’ ایده به ایجاد دور پاره آگهی ها که به عنوان کوپن، می توانند آنها را زنده نگه داشته است.

article-image

رسمی Weepuls کاتالوگ در حال حاضر ویژگی های اطراف ۲۰۰ تغییرات نسخه decrying سیگار کشیدن و قلدری، از جمله Weepuls به شکل حیوانات و یا کامپیوتر و مجموعه عروسی تطبیق، به همه هنوز هم دست گردد. در سال ۲۰۱۶، Weepuline حتی با افتخار معرفی زوج Weepuls به جشن ازدواج همجنس گرایان. حتی اگر شما مدتهاست مورد آنها را فراموش کرده بود نام تجاری خود را، در حال رشد نگه می دارد. 

پیش بینی آب و هوا با کوسه نفتarticle-image

حلق آویز در خارج از خانه در سراسر برمودا ویال کمی از مایع است که مردم محلی راز پیش بینی آب و هوای جزیره هستند. و یا به طوری که آنها می گویند.

برمودا است یک سنت طولانی مدت با استفاده از روغن کوسه به عنوان ابزار هواشناسی, اما اثر واقعی و مکانیک درنده نفت مورد بحث است. با توجه به برمودا موسسه اقیانوس علوم (دفترچه)، سنت محلی با استفاده از امپول روغن کوسه برای پیش بینی آب و هوا در محل تا ۳۰۰ سال بوده است.

می گوید: “در حال حاضر که در آن آنها، من نمی دانم توسعه” کاپیتان آلن کارت ماهیگیر برمودا مادام العمر, هم اکنون ۶۹٫ “خود را یاد می تواند من را ۶۵ سال پیش شاهد یک بطری روغن کوسه حلق آویز کردن در تفرجگاه.” کارت به بادسنج دیجیتال برای فقط در مورد کار خود را تمام دنبال شده است. “بهترین که من دیده ام استفاده می شود پایین در سامرست پل،” او می گوید. “کسی آن را شکست و یا آن را به سرقت برده. شما دریافت می کنید که فشار سنج و فکر می کنم, ‘ متعجب. برخی از آب و هوای آینده داریم. آن امروز ذهن شما ممکن است، اما برخی از آب و هوای آینده داریم. “”

ساخت فشارسنجها بسیار ساده است–فقط مقدار کمی از نفت استخراج شده از کبد کوسه است مهر و موم شده در شیشه ای. گاهی یعنی یک شیشه بطری شراب های قدیمی و یا ظرف های سفارشی بیشتر حیله گر. مؤمنان در فشارسنجها مانند کارت، بر اساس دستگاه قادر به پیش بینی آب و هوا می دوزند با مدرک قابل قبول از دقت است. وقتی از او پرسیدند اگر آنها بودند، کارت پاسخ با ساده, “دوزخ, بله.” 

article-image

تاچر آدامز محلی کوسه کارشناس فشار سنج روغن است که در مقاله سال ۱۹۸۵ در مجله مسافرت با قایق تفریحی ، اشاره شده بود گفت: حداقل ۴۰ مختلف سیگنال قابل خواندن است که می تواند در فشار سنج روغن داده شده ظاهر می شود وجود دارد. بسیاری از خوانش را با مقدار کمی از رسوبات موجود در مایع.

“ما یک دسته در بطری چسب و یا rum بطری، بطری Bacardi چیزی شبیه به آن، چن” آداپتور می گوید “آن دو اینچ رسوب های سفید در پایین بطری کردم.” در روز با آب و هوای مناسب، روغن روشن است. در بی ابر یا روز بارانی “شما را در آن نگاه کنید و شما یک کهکشان مارپیچی کوچک یا قله کمی در رسوب پیدا کنید. پس از آن روز دیگر شما را در آن نگاه کنید و کاملا ابری است. به نظر می رسد مانند شیر، شما از طریق آن نمی بینم.”

روغن است گفت: برای شروع به چرخش به عنوان طوفان و آینده راه دامنه های رسوب می توانید نشان می دهد که جهت باد از. اما فشار سنج فقط قادر به پیش بینی آب و هوا شدید است — تغییرات کوچک در قله ها و دره ها در سطح رسوب یا کریستال های تشکیل شده روی شیشه، اعتقاد بر این برای portend بیشتر شرایط آب و هوای لطیف.

نمودار بدون، اما دست کشیده شده از فشار سنج روغن کوسه در Bermuda.com چند از نشانه های اولیه را از روغن کوسه ماهی از جمله باران تابستان که توسط بیت افزایش رسوب نامیده می شود، نشان داد باران دانه.”خوانده می شود را نشان می دهد. این نمودار نشان می دهد که دریا می تواند توسط نفت، آب و هوا توسط شیشه در معرض پیش بینی شده و حتی افق بر سطح روغن. امتداد بالا، آن نه شاعرانه اشاره کرد, “به عنوان روغن تا دریا / به عنوان شیشه ای، تا آسمان است.” کارت می گوید که می تواند سال تمرین برای یادگیری خواندن روغن کوسه عادت را به مقايسه رفتار خود را به آب و هوا واقعی.  

در حالی که ساخت فشار سنج ساده با توجه به وبلاگ محلی مجموعه عنصر اصلی در احاطه شده توسط مجموعه خود را از اعتقادات. در مقاله ای منتشر شده توسط بایوس آنها هنوز اعتقاد بر این است که به منظور استخراج دقیق ترین روغن مایع از کوسه کوچک سربی (محلی به عنوان “توله سگ کوسه” شناخته می شود)، ایده آل در طول ماه کامل باید گرفته شود. به نظر می رسد رابطه فاز ماه و اثر روغن اکو تغییرات کلی در آب و هوا است که همراه با جزر و مد تغییر.

حساب کارت را فرایند جمع آوری کبد کمی بیشتر از فایده است. او می گوید: “شما یک تکه از کبد و آن را در جوراب زنانه ساقه بلند، به خاطر استدلال است”. “شما آن جایی که در آن آن در اتاق خواب متعفن دریافت نمی قطع. خارج جایی. و طی یک دوره از روز نفت را صافی و در بطری قرار می گیرند. بطری را مهر و موم، و شما وجود دارد، شما کوسه نفت تو.”

از نظر علمی پشت نوسانات در روغن فشارسنجها سنتی کار اندازه گیری تغییرات در فشار اتمسفر اما فشارسنجها روغن کوسه به هیچ ارتباط علمی مشاهده شده به فشار هوا به نظر می رسد نیست. علم پشت سر آنها در روز طوفانی به تیره به عنوان روغن کوسه است.

که روغن واکنش به جو در حالی که آن هنوز در کوسه به آنها اخطار داخلی برای جلوگیری از آبهای طوفانی، اما نفت استخراج شده به نظر نمیرسد که برای اثبات یک نظریه posits. نظریه دیگر، ظاهر بیشتر عجیب و غریب توسط Adams در مقاله در قایق رانی ، posited این است که نفت به تابش مادون قرمز که ماهرانه دمای مایع واکنش نشان داده است. بنابراین نظریه آدامز ممکن است برخی از شایستگی با توجه به مطالعه انجام شده توسط بایوس نفت حساس به دما، به نظر می رسد.

نیست دقیقا چه کوسه درایوهای فشارسنجها نفت اما چندین Bermudians صد هنوز آنها را خارج از خانه و اطراف تفرجگاه آویزان می دانیم ممکن است. و نه فقط برای نشان دادن آنها. آداپتور می گوید “ما در آن، نگاه” “نه در روزانه، اما زمانی که ما می دانیم که آب و هوا رفتن به من آنها را, بخواهید انت، دریافت”چه روغن کوسه انجام شده است امروز?””

داستان پشت گی باب، جهان خارج و افتخار اولین عروسک در


“آن شواهد دیگری از یاس و نومیدی کمپین همجنس گرا را در تلاش خود را برای قرار دادن در شیوه زندگی همجنس گرا که deathstyle میان مردم آمریکا رسیده است.”

A گروه لابی نام امریکا محافظت از کودکان ساخته شده این بیانیه در سال ۱۹۷۸ — مورد عروسک.

همان سال انتشار گی باب صورتحساب به عنوان جهان اول آشکارا همجنسگرا عروسک، احساس جزئی ایجاد می شود. مصرف کنندگان به خشم شکایت کرده است که اسباب بازی با backstory همجنسگرایان به دیگر عروسک “نفرت انگیز” مانند “پریسیلا فاحشه” و “دنی فروشنده پیش بینی” می شود  ارباب باب گی اعطا آن “مشکوک جایزه دستاورد.” و blustered سازمان های ضد گی در سراسر ایالات متحده.

باب گی که شبیه صلیب بین رابرت ردفورد و پل نیومن به معنای شد بور با پیراهن فلانل شلوار جین تنگ و یک سوراخ گوش است. عروسک ضد گی سازمان داد مقدار زیادی به ترس; جشن هویت همجنسگرا توسط سخنرانی برنامه ریزی شده گی باب ذاتی درون آن بود. “گی مردم” باب گفت “… اگر هر کس آمد ‘از خود پستو’ خواهد بود وجود ندارد بسیاری از مردم عصبانی، نا امید، وحشت زده هیچ تفاوتی از مردم راست ندارد.”

وقتی جعبه او را ترک می کرد، طوری که او به معنای واقعی کلمه بود بیرون آمدن از گنجه در حرکت دارای گونه های برامده جعبه که در آن باب گی بسته بندی شده بود آمد در طرح گنجه. گی باب توضیح داد: “صادقانه مورد همین شما آسان است — در واقع مقدار زیادی از شجاعت لازم… اما به یاد داشته باشید اگر باب گی جرات کردن او گنجه آمده است، بنابراین می توانید شما.”

article-image

پیام تایید کردند تصادفی نبود. عروسک خالق هاروی روزنبرگ اجرایی سابق تبلیغاتی است که توسعه کمپین های بازاریابی برای شرکت های مختلف، می خواستم باب گی “آزاد مردان از”سنتی نقش جنسی.”” به زودی پس از یک سری از شوک های زندگی خود را لرزاند آفریده عروسک: در جانشینی سریع ازدواج خود را ریخته و مادرش به طور جدی بیمار شد. او تصمیم گرفت که پروژه بعدی خود نیاز به شخصی دارد.

هر چند باب گی قطعا طنز آمیز بود — عروسک به آناتومی بدن انسان درست طراحی شده است و فعالان برجسته گی مانند بروس Voeller به خبرنگاران گفت: که مردم باید “مقابله با [the doll] آرامی و لذت بردن از آن” — نیت روزنبرگ به نظر می رسد صادقانه بوده است. وقتی از او پرسیدند چرا او $۱۰٫۰۰۰ پول خود را به تولید باب گی گفت پور را “ما حال چیزی برای یادگیری از جنبش همجنسگرایان درست مثل ما از جنبش زنان و جنبش حقوق مدنی سیاه بود و که داشتن شجاعت ایستادگی و می گویند”من حق من است.””

وقتی باب گی آمار فروشگاه در سال ۱۹۷۸ که راست می گی و برابر یک بار دیگر مورد حمله ویژه از آنیتا برایانت، خواننده و سفیر نام تجاری شناخته شده است که بسیج مخالفت فرمان شهرستان داده فلوریدا است که تبعیض بر اساس جهت گیری جنسی قانونى بود. Fixating در تاثیر آن در مدارس دولتی برایانت که وجود همجنسگرایان معلمان مدرسه رفاه دانشجویان محلی را تهدید خواهد کرد. “همجنس گرایان فرزندان ما جذب خواهد شد،” او هشدار داد. “آنها استفاده خواهد شد پول مواد مخدر، الکل، هر وسیله به آنها چه می خواهند.” در ژوئن سال ۱۹۷۷ او بود قانون لغو و جنگ صلیبی ضد گی او — که به دست آورد گسترده ی رسانه ای — اقدامات مشابه در مینه سوتا اورگان کانزاس و کالیفرنیا را برانگیخت.

باب گی که فروش نسخه ۲۰۰۰ در آن دو ماه اول، در حرارت این جنگ سیاسی ظاهر شد. این هیچ سریع واقعی خود بود، اما آن را به عنوان جایزه طنز آمیز بوده — و نشانه ای از دوران تحول — برای کسانی که مبارزه علیه برایانت.

فروخته شده در ابتدا از طریق پست الکترونیکی سفارش آگهی در مجلات گی مضمون، باب گی به زودی به بوتیک فروشگاه در نیویورک و سان فرانسیسکو گسترش. روزنبرگ حتی آن به فروشگاه های بزرگ زنجیره ای، که یکی از آنها دوست ایده (اما در نهایت نه آن خرید) تن به تن. و به نظر می رسد، آن دسته از مصرف کنندگان که معرفی عروسک های “نفرت انگیز” بیشتر می ترسید تا حدی درست شد — روزنبرگ به زودی داد باب گی خانواده برادران خود با مارتی ماچو ادی اجرایی آل اضطراب و استیو مستقیم (که در حومه شهر زندگی می کردند و لباس آبی به تن) و خواهران شیک Fran لیبی آزاد و نلی عصبی. 

طولانی غیر معمول تاريخ خیار ترشیarticle-image

نسخه این پست در اصل در Tedium ، خبرنامه دو بار در هفته است که شکار برای پایان دم بلند ظاهر شد.

از خیلی چیزها که ما از دست رفته در سال ۲۰۱۶، یکی از زیان های غمگین یکی کاملا فرهنگی شده اند ممکن است.

در پایان سال ۲۰۱۶ دلی کارنگی در خلال یاد شهر نیویورک، خدمت آخرین به روز رسانی آن overstuffed، ساندویچ pastrami آسیا.

(است که با وجود پیشنهاد در جدول، به سرعت صدا از restaurateur نیویورک خرید کردن صاحبان ۱۰ میلیون دلار است.)

دلی یهودی زنده ماندن — Katz در است هنوز با ما، برای یک چیز–اما هنوز هم bummer.

ساخته که همه ما منعکس کننده در بخش کوچکی از یک وعده غذایی دلی کارنگی: ترشی، آن قطعه شور-y خیار که کنتراست به بسیاری از وعده غذایی با طعم و مزه تیز و به یاد ماندنی بحران ارائه می دهد.

از هویت دلی کارنگی که شما در واقع می توانید خرید شمع معطر ترشی از فروشگاه آنلاین خود را هنوز عملیاتی کافی بود.

اما همه اشیاء که ما ترشی، ترشی خیار ساده نام مستعار یک کلمه “ترشی،” موسسه وابسته یاد اگر هنوز کنجکاو می رود. اما چه مدت ترشی با ما بوده است

تاریخ خود آن تبدیل کردن، ممکن است به عنوان غیر معمول به عنوان واقعیت هنگامی که شما سفارش برگر که در diners در همه جا، کنار آن تقریبا همه زمان، نباتی ارزان، شور، آن مضمون فلسفه وجودى ، گذشته از سفارشی ظاهرا ناشناخته هست. 


خیار گزارش تجربه شیب اول خود را در آب نمک در سال ۲۰۳۰ قبل از میلاد با توجه به پی بی اس تاریخ آشپزخانه . هر چند نام روند آمد از کلمات یا هلند یا آلمان برای “نمک” یا “شور” آنها بر این باورند از هند آمده اند

این روزها ما خوردن ترشی چون ما آنها را دوست اما در روز قبل از تبرید شويي راه ضروری برای حفظ مواد غذایی برای ذخیره سازی است. فرایند ارتباط تنگاتنگی با غذا یهودی دلیل غذاهای شور توسط یهودیان اروپای شرقی استفاده می شود برای دریافت مواد غذایی ومزه در طول ماه های زمستان سرد است. (آنها مطمئن نان و سیب زمینی ضرب و شتم.)

این روزها، ترشی کمتر ضروری و بیشتر رمان تبدیل شده اند.

article-image

دلایل وجود دارد، البته زیادی دارند. برای یک چیز، ترشی یکی از غذاهای ترین نور کالری است که شما می توانید خرید در فروشگاه هستند. نیزه تک ترشی شوید فقط چهار کالری است — چیزی بیشتر به دلیل این واقعیت است که خیار به طور کلی فوق العاده کم کالری در نظر گرفته شود. شور هر کالری را اضافه نمی کند اما آن مقدار زیادی سدیم که باعث می شود کمی از شستشو به عنوان منبع تغذيه سالم را اضافه کنید. (از سوی دیگر برخی از مربیان ورزشی ترشی آب به عنوان یک راه برای جلوگیری از گرفتگی، پس از آن که رفتن آن قسم می خورم.)

بزرگترین مانع برای بهره گیری از انواع ترشی ممکن است مهر و موم خلاء در کوزه. که مهر و موم ایجاد مقدار زیادی از فشار که به معنی شما را مجبور به کار به پیچ و تاب فوق العاده سخت. اما می توانید با رسیدگی می شود. این فیلم کمک می کند تا به علم در پشت این مشکل را توضیح می دهد در حالی که این کلیپ ارائه یک نمای کلی از تکنیک های مختلف باز کردن شیشه وجود دارد.

اگر شما نمی خواهید به مقابله با شیشه، شما همیشه با یک سرنگ پلاستیکی به اندازه کافی عجیب خود را می توانید. بیش از در Instructables، آزمایشگاه اسباب بازی اوکلند جایگزین اسید شویی استراتژی فقط ۳۰ ثانیه طول می کشد که توضیح می دهد — و علم کمی.

و شما لزوما با ترشی شوید یا گیر نیست. برای نسل، عطر و طعم محبوب ترین جایگزین “نان و کره” ترشی تنوع طعم شیرین و ترش، به جای مانند نان و کره شده است. طعم نام آن اساسا کردم چون انواع popularizer، کورا و دامن زدن به عمر خود ترشی دور به بقال محلی در ازای نان و کره داد.

اما قدمی از سنت فقط محدود به عطر و طعم، اما در شکل نیست. Gherkins کوچک به عنوان مثال، از بخش های مختلف از خانواده سنتی خیار که رشد می کند بسیار undersized آمده است. یک نوع بیشتر مبهم-اما-جالب ترش gherkin مکزیکی، که به نظر می رسد مانند هندوانه کوچک است. کشاورز مدرن آن خواستار “شایان ستایش، خوشمزه و آسان برای رشد.”

در حالی که ترشی فن بزرگ حفظ پایه همه فن است. برایان هغœکغœ، نویسنده برای صدای Philly ، اخیرا در ترشی خشن ضد زخم زبان به دلیل نا امیدی محض که آنها به طور پیش فرض با بسیاری از ساندویچ شامل حال رفت.

article-image

“برخی از شما دوست انواع ترشی. من که دریافت می کنم. اما شما نه مردم شرافتمند حداقل نیست اگر شما فکر می کنم آن را OK برای رستوران به ترشی بر ما شکم که به نوبه خود در نگاه صرف یا — worstly — بوی کسانی که مزاحمان پیچ و تابدار، اسیدی “هغœکغœ نوشت: در پست های وبلاگ خود را ماه گذشته.

وقتی از او پرسیدند اگر دید مثبت هر مورد ترشی، او به سادگی، “نوچ.” پاسخ داد: برخی از افراد عاشق ترشی، دیگران به اونا نفرت. (من بصورتی پایدار و محکم در اردوگاه “عشق” قرار می گیرند.)


نکته جالب در مورد ترشی است که, دهه, آن تا حد زیادی به عنوان یک پدیده منطقه ای در ایالات متحده تحت درمان قرار گرفت — متعلق به خانواده چیزی است که واقعا در تبلیغات encumbered بود. بر خلاف حلقه پنیر آنها بلافاصله ملی رفتن نیست.

که سمت چپ باز برای نام تجاری بزرگ مانند هاینز به بازار خود و دوره آنها کجا بوده که نسبتا غالب وجود دارد. اما در اوایل ۱۹۷۰s ساخته شده Vlasic است که آغاز شده به عنوان یک شرکت متعلق به خانواده، بازی بزرگ–بازی است که دوباره تعریف صنعت و ترشی مهم بخشی از هر شربت خانه ساخته شده به عنوان غلات یا جوش شیرین. قبل از شرکت مستقر در میشیگان همراه آمد، شور در بسیاری از موارد محصول به شدت منطقه ای در بسیاری همانند شیر فروخته بودند.

اما با این شرکت کارخانه های در حال رشد همراه با آن ثروت آن قادر به ترشی لهستانی به سبک خود را ملی در بخشی از طریق استراتژی های خوبی در نظر گرفته ساخت — به عنوان مثال، ترشی که بیش از حد بزرگ برای استفاده تمام شیشه های سنتی می کنید مورد استفاده مجدد قرار در زمینههای دیگر مانند رغبت یا به عنوان نیزه شوید.

article-image

“شما مخلوطی از خیار را اگر محصول یک کشاورز را خرید. شما باید استفاده از آن همه. آن مانند گوشت کسب و کار، که در آن همه از خوک جز squeal آنها استفاده می کنید، “توضیح داده شده Vlasic باب سر دیرین Vlasic و پسر موسس شرکت جوزف Vlasic در سال ۱۹۷۳ مقاله مطبوعات آزاد دیترویت توضیح داده شده.

A بزرگ از عناصر Vlasic در رشد شد تصمیم خود را برای تبلیغ — کمی تغییر از بسیاری از رقبای خود، بزرگترین که هاینز, به طور موثر کسب و کار ترشی خود به عنوان خوانده به کسب و کار اصلی ادويه درمان. با توجه به تحليل بودجه جهان Vlasic و هاینز هر حدود ۱۰ درصد از بازار ملی ترشی در ۱۹۷۰ برگزار شد. در این زمان، Vlasic معرفی آن طلسم محبوب لک لک های متحرک.

چرا لک لک? اعتبار قدیمی همسران ‘ داستان. این شرکت تصمیم به بازی کردن این ایده که زنان باردار طلب ترشيجات و ایجاد یک چیز با چشمک و نود — چیزی برجسته توسط این بازرگانی.

سرانجام، به دست آورد شرکت شعار، “طلب زنان باردار ترشی.”

هوشمندانه بازاریابی این شرکت کمک کرد آن ضربه گذشته هاینز — رشد در حالی که ماند ادويه ساز در ۱۰ درصد از بازار در سال ۱۹۷۷، Vlasic را سهم بازار ترشی را به یک چهارم.

Vlasic اما تا به حال سهم خود را از نشیب و فراز زندگی از. در سال ۱۹۷۸ توسط قیمت انواع ترشی، درآورد آن خود را به سوپ کمپبل در یکی از سوپ ساز سران فروش خرید. دو دهه بعد, کمپبل آن تاب خورده و در سال ۲۰۰۱، شرکت واصل شد.

در ابتدا، آن نگاه مانند هاینز که جای پا آن را برابر Vlasic در راهرو ترشی از دست داده بود، که از بین بردن، اما خریدار جدید در زمان و قادر به استفاده از این شرکت به عنوان محور جدید امپراتوری مواد غذایی، غذاهای اوج. اوج خود بود توسط Hillshire علامت های تجاری در سال ۲۰۱۴ به دست آورد.

لک لک هنوز در اطراف است، اما شاید نه به عنوان برجسته آن را به عنوان یک بار بود. (این تنها حدود ۲۶ پیروان توییتر بیشتر از من انجام دهد.)

اما برای مدت کوتاه در ۱۹۷۰s تبدیل Vlasic ترشی به محصول buzzworthy توسط بازاریابی جهنم از آنها.

article-image

“بسیاری از رقبای ما تولید شد گرا، نسل از سازندگان خوب ترشی و افتخار از آن،” باب Vlasic گفته فوربس در سال ۱۹۹۷٫ “ما در دقیقا مخالف به عنوان بازاریابان که چیزی برای فروش تولید آمد.”

رکود صنعت است که Vlasic به بیش از راهرو ترشی در دهه هفتاد را واقعا به دور پژمرده نشده است. ترشی خوشمزه اما نوع خسته کننده هستند. بخش ترشی بالغ است. سخت به ران ترشی اکثریت بازار است.

هک، یکی از تکنیک های باب Vlasic مورد استفاده برای متقاعد کردن مردم به خوردن ترشی بیشتر کاملا قشنگ بود. در سال Vlasic به عنوان نویسنده کتاب Vlasic باب جوک ترشی ۱۰۱ با عنوان اعتبار بود.

کتاب ویژه تصاویر از کاریکاتوریست معروف دان Orehek. با توجه به اشاره ۱۹۷۵ کتاب در جهان وطنی عنوان ۲۵۰۰۰۰ نسخه در آن سال اول فروخته شده بود. مردم در دهه هفتاد جوک قشنگ ترشی ظاهرا دوست داشت.

(چه قشنگ ما صحبت کردن در مورد؟ خوب، شوخی نمونه اینجا است: “بود که این درجه ترشی دیدم شما با شب گذشته؟ این ترشی بدون که من fife!”) بود

در صورتی که بالا آب مارک برای نوآوری در بازاریابی ترشی، آن را می سازد که رهبران در بازار از جمله هاینز و Claussen، نه واقعا بسیاری به ترشی رو به جلو حرکت در چند دهه گذشته انجام می شود.

کرده است برخی از تلاش در تکامل در بازار ترشی حتی، به عنوان هر گونه جدید شما، در سطح artisanal بگویید. شرکت های مانند بروکلین شور تجربه با مد cukes مثل ترشی آب Off-Centered (که excitingly، Dogfish سر ۶۰ دقیقه IPA به ترشی آن infuses) و با روش های کسب و کار بسیار اخلاقی مانند كارگران پرداخت $۱۶ ساعت.

بالا قیمت ترشی مسخره آسان شده اند اما برخی مانند خبرنگار NPR دیویدسون آدم سریع شرکت های تیزهوشی دفاع بوده است.

“به جای چشم ما نورد در hipsters بروکلین خود آگاهانه همه چیز را در دید شويي، ما به آنها به عنوان راهنما به آینده اقتصاد آمریکا نگاه ممکن است”، دیویدسون نوشتن در ۲۰۱۲ مقاله مجله نیویورک تایمز . “فقط آنها که نگو. آن دل به نام مدل قرن ۲۱ داران می شکند.”

در مورد هاینز، حداقل، آنها به میل به cuke rethink توجه شود ظاهر می شود. سال گذشته کنگلومرا — که تلاش کرده به حرکت فراتر از اتر با طعم های جدید دو — تند سیر و شیرین & Spicy.

A رانندگی عامل این تغییر پیتسبورگ روزنامه پس از ، گزارش رکود بخش است. با وجود ترشی که ۱ میلیارد دلار کسب و کار، بخش رشد نیست.

تا ترشی است که غرق در سنت (و سرکه شور) سوال مطرح است به طور طبیعی: ترشی می شود بزرگترین بخش بازار در فروشگاه مواد غذایی و یا حتی راهرو ادويه لازم است؟ ما می توانید در آغوش خیار کوچک بدون روکش بزرگ کسب و کار?

و زمانی که کسی قراره با ۱۰۱ بیشتر ترشی جوک بیرون آمدن است؟ زیرا که کتاب من را خرید.

A نسخه ای از این پست در اصل در Tedium ، خبرنامه دو بار در هفته است که شکار برای پایان دم بلند ظاهر شد.

article-image
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس