قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / خارجی / چگونه دکتر کور کد ماه کمک هزاران خواندن دوباره

چگونه دکتر کور کد ماه کمک هزاران خواندن دوباره

[ad_1]

article-image

در نگاه اول ناآشنا الفبای بالا، فشرده به صفحه زیر خود، ما کمی مات به نظر می رسد. با swoops ساده، زاویه و خط تیره، آن به نظر می رسد به جای دیگر تعلق دارند — مانند نوشتن از گذشته یا آینده و یا متفاوتی.

قرار داده آن را در زمان کمی هر چند، و شما پیدا کنید آن ندارد پس سخت به کشف کردن آنچه در جریان است. این است که صفر به مردم ترک نیست — آن سیستم به مردم اجازه دهد اختراع است. این ماه کد زبان خواندن برای کور است که اگر چه تحت الشعاع توسط بریل، جمعیت خاص داده است فرصتی برای دوباره خواندن برای صدها سال است.

ماه کد توسط دکتر William Moon وکیل bookish و معلم از روستا در کنت انگلستان اختراع شد. به عنوان یک مرد جوان ماه می کشیش خواستم بود. اما از تب مخملک کشمکش های اولیه او را سمت چپ در یک چشم کور و، به عنوان سال رفت، دید باقی مانده خود را به آرامی برده. در آن زمان او ۲۲، او نمی بینم در همه.

ماه قبل آموخته بود بسیاری از سیستم های موجود خواندن برای افراد نابینا. در زمان، گونه های مختلف برجسته نامه ها”،” که عادی حروف که از صفحه چاپ گاهی در کج گیر یا حروف بزرگ برای افزایش سهولت تماس وجود دارد. جیمز Hatley Frere “Frere نظام” الفبای آوانگاری از اشکال مختلف و نمادها، با هر یک براساس خاص صدا ساخته شده است. و خط بریل هنوز آشنا که چند سال قبل معرفی شده بود.

هر چند ماه ادامه مطالعات خود را پس از رفتن کور، او در بر داشت خود اولویت فوری در حال تغییر بود. او دانش خود را باز مدرسه را در خانه اش به دیگران آسیب دیده چشم انداز آموزش نحوه استفاده از سیستم های موجود در این آغاز شد. 

article-image

اما در کلاس درس، او در بر داشت مشکلات را با هر یک از آنها را–به ویژه هنگامی که او تلاش آنها آموزش به بزرگسالان. حروف برجسته علت “متعدد خطوط و اشکال پیچیده” بیش از حد گیج کننده است, او پس از آن، در عواقب & Ameliorations کوری نوشت:. سیستم Frere در حالی که ساده تر, “با انقباضات متعدد بر دوش بود” و تشویق تلفظ نادرست. خط بریل, “اگر چه برای کودک مفید است نیز یافت نامناسب برای بزرگسالان,” به خصوص “اگر او عادت کرده اند به کار کاربر خشن است” — calloused انگشتان آن یافت سخت تشخیص نقطه.

در سال ۱۸۴۵ در پاسخ به این سرخوردگی ماه امور را در دست خود گرفت. او ابداع روش جدید که او به نام “خواندن سیستم ماه Embossed”، اما که به زودی معروف شد به عنوان “نوع ماه” و یا “کد ماه.” سیستم ماه نیز در نوع روم بنا شده است اما هر حرف به پایه مجموعه ای از خطوط یا منحنی ساده است: “” وارونه V “ب” فیش هوک، ساده است، و “S” اسلش است. سکته مغزی بیش از حد از بین بردن، اشکال، به عبارت ماه را “باز و روشن به لمس.” باقی مانده است

در استراتژی از Frere، صفحات متنی “گاو نر شخم پی در پی” مرتب شد — اولین خط چاپ چپ به راست بعد سمت راست به چپ و غيره است. به جای بازگشت به ابتدای صفحه در هر زمان و بالقوه از دست دادن او جای خواننده دست او به طور مداوم، مثل گاو اثر بالا و پایین ردیف حرکت می کند.

article-image

آزمایش های اولیه امیدوار کننده بود. “بسیاری برای سال ساخته شده بود تلاش برای یادگیری با سیستم های دیگر که به راحتی انجام این ,” او نوشت. “بسیاری از کسانی که قادر به خواندن قبل از از دست دادن بینایی خود را یاد گرفتیم آن در یک درس.” Rugmakers و سبد بافندگان که انگشتان calloused او در ابتدا در ذهن، آن را به آسانی مدیریت کنید می تواند. حتی بهتر کور و بین مردم می تواند بسیار به سرعت آن را بگیرید، و آموختن به دیگران به نوبه خود.

با کمک برخی از دوستان ماه ماه کد چاپ صفحات تشکیل شده بود و شروع به انتشار مجله از خانه اش. او به زودی به کتاب مقدس، که او را در تکه های چاپ شده نقل مکان. او نگه داشته تا تدریس خود را که ایده های بیشتر و بیشتر به او است — پس از ملاقات با دختر کور است که تصور می کردند که اسب درست روی دو پایش, او شروع به قلم زنی تصاویر و در او نیز موسیقی نقشه و هندسه درس صادر شده.

توسط ۱۸۷۵، ماه، زبان خودش چاپ شده بود “جلد ۳۷ جلد ۴۹ قصه ۵۳ زندگینامه، آثار مذهبی و حکایات ۲۷ شعر [and] اطلس ستاره.” او صرف بقیه عمر خود را در سفر به جهان، آموزش سیستم خود را در مدارس و جوامع مختلف است. با مرگ خود در سال ۱۸۹۴، گروه همه جا از انگلستان به نروژ به سوریه تدریس ماه کد و گردش کتاب. 

اگر چه کد ماه است، در یک زمان یکی از جهان محبوب تر خواندن سیستم، به سرعت توسط بریل که با قالب همه نقطه آن بسیار آسان تر برای چاپ و تولید است پیشی گرفته است. سلطنتی ملی موسسه از افراد نابینا می نویسد ماه کد “تقریبا هرگز به عنوان فرمت های جایگزین برای آیتم های خانگی اسکناس بانکی، و رستوران منوها ارائه شده است”. اما گروه هنوز هم استفاده از آن به ویژه در میان مخاطبان ماه اصل پیش بینی را تشویق می کند: کسانی که زندگی را ترک آنها را با کمتر حساس چشم و انگشتان، که هنوز هم می خواهید به راه خود را در سراسر صفحه.

[ad_2]

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس