قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / خارجی / برای ۱۵ سال، نیواورلئان بود تقسیم به سه شهر جداگانه

برای ۱۵ سال، نیواورلئان بود تقسیم به سه شهر جداگانه

[ad_1]

۱۸۰۳ هنگامی که ایالات متحده همراه با بقیه زمین در خرید لوئیزیانا نیواورلئان خریداری، شهرستان بود فقط حدود ۸۰۰۰ نفر در آن زندگی می کنند. برنامه ریزی بر روی شبکه های تنگ شهر کشیده بلوک فقط یازده در امتداد یک منحنی از رودخانه می سی سی پی و پشت بلوک شش خاکریز-خیابان حصار.

کمی بیش از سه دهه بعد, نیواورلئان بود تبدیل به بنادر و لبه در ۱۸۳۶ رتبهٔ شهر نیویورک به عنوان شلوغ ترین مرکز صادرات در ایالات متحده آمریکا. جمعیت به بیش از ۶۰،۰۰۰ مردم رشد کرده بود–بسیاری از انگلیسی آمریکایی ها آنها را که به زنگ بومی فرانسهزبان شهر را به بندر سرنوشت خود را به رنگی بود.

امروز معاملات نیواورلئان در جذابیت بی حال فرانسوی و اسپانیایی گذشته فریب بازدیدکنندگان به آن مرکز تاریخی آن اما در اوایل قرن نوزدهم آمریکا تازه واردان به شهر بدون صبر برای لوئیزیانا گارد، شناخته شده به عنوان فاسد creoles که آنها را به عنوان کاتولیک دیدم و بیش از حد مجاز به شهرستان جمعیت بزرگ از بردگان و افراد آزاد رنگ بود.

اما در نیواورلئان آمریکا upstarts فاقد قدرت سیاسی برای تغییر راه های این شهر به همان سرعتی که آنها می خواهم. در عوض، در ۱۸۳۶, شهر آنگلو آمریکایی قوه مقننه دولت به نیواورلئان تقسیم به قطعات را متقاعد — سه دهستان نیمه خودمختار تقسیم میان گروه های قومی. برای بیش از ۱۵ سال شهر تقسيم شد, در حالی که آمریکایی ها قدرت خود را تثبیت و شکل شهر به پایان می رسد خود را دوباره.

article-image

ایده نیواورلئان تقسیم بین گارد قدیمی فرانسهزبان و تازه واردان Anglophone اول در ۱۸۲۰s، هنگامی که جناح های رقیب نظامی را چالش قدرت هر یک از دیگر, به سمت لبه اما هرگز کاملا به درگیری های خشونت آمیز انفجار آمد. حاضر را در خود کتاب لوئیزیانا در سن از جکسون ، جوزف G. Tregle جونیور، مورخ لوئیزیانا که این مدت نزدیک ترین مورد مطالعه قرار گرفته است، می گوید چگونه آمریکا منجر به بخش شبه نظامی وابسته به دنبال دستورات از افسران خارجی فرانسه است که هنوز هم نظامی. زمانی که آمریکایی ها به فرمان برگزار شد، فرانسه بمثل خواهد بود.

در زمان، جناح های مختلف از شبه نظامیان از طریق خیابان ها، نشان از قدرت و تمرد مارس خواهد بود و آن یکی از اختلافات که ویرایشگر محلی آمریکا، R.D. ریچاردسون تلفن شهر امتداد خطوط قومی تقسیم می شود آغاز شد. رقیب فرانسوی ویرایشگر، که مبارزه برای ناپلئون، پاسخ با ارائه پنج هزار دلار به هر کسی که ریچاردسون می whap خوب را سر دهد.

دو حوزه اصلی که در آن تثبیت creoles فرانسه ساخته شده ورودی آمریکایی ها دیوانه وجود دارد. اولین زیرساخت است: هنگامی که ایالات متحده خریداری قلمرو لوئیزیانا، نیواورلئان جاده های هموار بدون هیچ نشانه ای خیابانی و کالج ها هیچ بود. بسیاری از مردم بی سواد بود و عدالت با توجه به کد قانونی فرانسه dispensed است: Tregle تماس محل “استعمار backwash فرانسوی و اسپانیایی امپرياليسم.”

article-image

دوم فرهنگ مجاز است: یعنی یکشنبه در نیواورلئان در کافه نشسته و رفتن رقص یا شاید به اسب مسابقه. در این مردم شهر سیاه و سفید مخلوط آزادانه تر از جاهای دیگر در آمریکا، و حتی بردگان راه گریز بیشتری به حرکت آزادانه از شهرهای دیگر بود.

این همه شوکه پروتستان، پیوریتن ها فکر مهاجران آمریکایی، آمد بسیاری از آنان از نقاط جنوبی که در آن جنبش مردم سیاه بسیار محدود و تنظیم. (در همین حال، جمعیت بومی کریول توسط آمریکایی ها خام که آنها را به نام Kaintucks و مبتذل یانکیز وحشت زده بود.) مهاجران انگلیسی سعی در تغییر همه چیز را از قوانین این شهر به فرهنگ شل تر اما حتی در حالی که آنها به دست آورد قدرت زندگی تجاری نیواورلئان، آنها به اندازه کافی قدرت سیاسی به قالب شهر که آنها دوست دارند ندارد.

پس از درگیری ۱۸۲۰s تازه واردان به شهر تقسیم تلاش برای نگهداری — حداقل آنها بخشی از آن کنترل می تواند اگر آنها کل محل را ثابت نیست. حدود یک دهه بعد در ۱۸۳۶, انگلیسی آمریکایی ها سرانجام راه خود را کردم. نیواورلئان به سه دهستان Anglophone یک و دو فرانسهزبان تقسیم شد.

article-image

سه بخش تقسیم نیواورلئان تقریبا مربوط به محله منطقه تجاری مرکزی محله فرانسوی و Marigny امروز. شهرداری دوم است که کنترل آمریکایی ها در کانال خیابان آغاز شد و upriver گذشته محل که در آن بزرگراه Pontchartrain از طریق شهر امروز کاهش رفت. شهرداری اول شامل همه محله فرانسوی از کانال به خیابان گردشگاه و شهرداری سوم کشیده downriver از آنجا از طریق Marigny به سمت محله Bywater امروز. هر شهرداری خود نیروی انتظامی خود مدارس، خود زیرساخت و خدمات بود. در شهرداری اول انگلیسی زبان تجارت و دولت بود; در این دو فرانسه را تحت سلطه.

وقتی که این داستان در گفت سرعت معمولا نیواورلئان محل منظمی تقسیم بین قدیم و جدید، فرانسوی و انگلیسی جامعه بیشتر multiracial و یکی سفید با کانال خیابان به عنوان مرز روشن شد که گفته می شود. اما با توجه به کار Tregle و مورخان بعد تقسیم ابتدا تا وسرد افسانه ممکن نبود.

زمانی که آمریکایی ها شروع به حرکت به نیواورلئان، آنها نقل مکان کرد اول به محله فرانسوی در کنار upriver نزدیک به خیابان کانال. آنها همچنان به ساختمان به ماری Faubourg Ste.، حومه جدیدتر در سمت کانال تنها پس از آن بخش از شهر پر بود. همیشه مطلوب زندگی در محله فرانسوی که توسط ۱۸۳۰s شارتر خیابان ایران بزرگ تجاری, به نقطه چین با آمریکا مغازه فروش کتاب جواهرات و سایر محصولات تبدیل شده بود بود. در طرف دیگر خیابان کانال، برای برجسته فرانسهزبان creoles به خانه خود در ماری Ste. بیش از حد معمول است. که خط روشن شکاف بین جمعیت های قدیمی و جدید وجود دارد، آن را در خیابان سنت لوئیس نزديک شهر بود.

article-image

اما پس از شهر در سه نهاد سیاسی تقسیم شد، تفاوت بین شهرداری دوم و دو دیگر شروع به رشد. تجارت شهرداری دوم رونق و شلوغ انبارها و شرکت های بیمه های شروع شده رفتن در خیابان های اردوگاه و مجله.

رو به رشد اقتصاد منجر به رونق مسکن که معماری یونانی احیای مخلوط با انبارهای آجر رو از شهر شمال شرقی بندر; یک مسافر اشاره کرد که آمریکا بخشی از شهر “که mellowness سن و جذابیت های عجیب و غریب است که قدیمی نیواورلئان جدا فاقد.” هر آن فاقد در زیبایی، هر چند، آن ثروت و شهر خدمات برای ساخت: شهرداری دوم به زودی سیستم مدرسه مدرن و همچنین wharves جدید چراغ گاز بود و خیابان ها هموار.

در طرف دیگر شهر، منطقه زیر میدان جکسون، افزایش فقر و فرانسوی قدیمی خانه های سالمندان رنج می برد. شهرداری سوم، گاهی اوقات به نام “کثیف سوم،” بود که در خصوص بد شکل از اتلاف بقیه شهر شناور downriver به سواحل هوا و آب آن را آلوده. در آن زمان شهر بود پیوست، در سال ۱۸۵۲, ثروت خود را upriver متمرکز بود: Tregle در بر داشت که توسط ۱۸۶۰ منطقه upriver از خیابان سنت لوئیس ۷۶ درصد از اموال مشمول مالیات این شهر بود.

article-image

بیش از هر شهر دیگر آمریکا در آن زمان ادعا نیواورلئان می شود محل متنوع است که در آن مردم رنگ آزادی بیش از جاهای دیگر بود در جنوب. اما در جایی که سفید تازه واردان نیواورلئان تقسیم، ارزش های آمریکایی و قوانین شهر و دولت جدید لوئیزیانا شکل دادن بودند کسانی که آزادی به سرعت کاهش شد. ارزش های آمریکایی وارد فرانسويان نه فقط تاکید بر زیر ساخت های بهتر و آموزش اما در نژاد پرستی بیش از نظر قانونی کد گذاری شده که شدت اعمال شامل.

“در سمت بالا شهر… سفید ساکنان دارد اغلب خصمانه تر به مفهوم بسیار رایگان مردم رنگ،” ریچارد Campanella مورخ معاصر است که در مطالعات جغرافیای نیواورلئان می نویسد. آمریکایی ها سفید است که قادر به رسیدن به قدرت بودند با حقوق که بردگان و مردم رنگ در شهر و دنبال به حرکات و آزادی آنها را محدود رایگان ناراحت کننده بود. موج بزرگ دوم سفید مردم آمدن به شهر خود را به عنوان تضاد با جمعیت سیاه دیدم که وجود داشت. در ۱۸۳۰s, مهاجران از ایرلند و آلمان رنگی فرانسويان و آن شهر اکثریت سفید برای اولین بار: در ۱۸۳۵، کارگران سفید سیاه اشتغال در برخی مشاغل مطلوب اعتراض کرد.

تا آنجا که بخش تجارت رشد و زیرساخت های بهبود در بخش نیواورلئان مجاز، آن را بیشتر به نفع مردم سفید, آمریکا به دنیا بود. زمانی که شهر به شهر یک ادغام بود، فقط به این دلیل انگلیسی آمریکایی ها به حال انرژی کافی برای تجارت نه فقط اما سیاست شهر به کنترل بیش از حد آن بود. با هجوم مهاجران آنها بیشتر از نگهبان قدیمی فرانسهزبان. حومه مهاجر سنگین لافایت به شهر تبدیل شدن به منطقه باغ امروز گنجانیده شده است. تنها پس از انگلیسی آمریکایی ها می تواند تمام شهرستان به راه های خود را تغییر آنها آن تبدیل شدن به تمام دوباره اجازه دهید.

[ad_2]

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس